Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості дії міжнародних договорів на території держави

Особливості дії міжнародних договорів на території держави

Назва:
Особливості дії міжнародних договорів на території держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,74 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Особливості дії міжнародних договорів на території держави


У статті досліджується характер дії міжнародних договорів, зокрема тих, що стосуються прав людини. Простежується залежність такої дії від обраної державою концепції співвідношення міжнародного права і національного. Аналізуються основні міжнародно-правові акти про права людини щодо їх самовиконуваності.
Ключові слова: самовиконуваний міжнародний договір, несамовиконуваний міжнародний договір, міжнародний договір, що потребує національної імплементації, адаптація міжнародно-правових норм.
Однією з важливих проблем, яку необхідно вирішувати в процесі національної імплементаційної діяльності держави, є встановлення характеру дії міжнародного договору, тобто з’ясування самовиконуваним чи несамовиконуваним є такий договір. Важливість вирішення цієї проблеми в рамках національної правової системи не викликає сумнівів, оскільки йдеться про:
а) врегулювання правових відносин у державі не самою лише державою, а міжнародною спільнотою (і тому розв’язання поставленої проблеми самовиконуваності міжнародного договору є віддзеркаленням того, наскільки комплексно держава підходить до реалізації принципів міжнародного права, зокрема принципу добросовісного виконання міжнародних зобов’язань);
б) втручання в таку делікатну сферу суспільного життя, як права людини (оскільки саме міжнародні договори з цих питань звернені до виконання передусім національними суб’єктами права).
Вирішення цієї проблеми пов’язане із визначенням обсягу імплементаційної діяльності держави, із подальшим запуском, налагодженням механізму, який належним чином приведе в дію міжнародний договір, забезпечить його виконання.
Досліджували дію міжнародних договорів Я. Броунлі, Г.М. Даниленко, В.Н. Денисов, В.І. Євінтов, С.Л. Зівс, В.А. Карташкін, І.І. Лукашук, С.Ю. Марочкін, О.Я. Прагнюк, В.С. Семенов, А.Н. Талалаев. Аналіз праць цих авторів дає підставу вважати недостатньо з’ясованими питання:
залежності характеру дії міжнародного договору від обраної державою концепції співвідношення міжнародного права і національного;
повноважень держави щодо вирішення питання про самовиконуваність міжнародних договорів.
У статті зроблено спробу запропонувати своє бачення вирішення означених питань.
Відомо, що національна імплементація міжнародних договорів залежить від обраної державою концепції співвідношення міжнародного і національного права. Отже, якщо за методологічну базу національної імплементації міжнародних договорів про права людини прийняти взаємодію міжнародного і національного права, то цим презюмується пряма (безпосередня) або опосередкована дія норм означених договорів.
Водночас зауважимо, що на відміну від моністичної концепції примату міжнародного права над національним при "взаємодії" безпосередня дія міжнародно-правових норм матиме свою специфіку:
така дія "санкціонується" у кожному конкретному випадку шляхом висловлення державою згоди на обов’язковість для неї конкретного договору;
їй передує волевиявлення національного суб’єкта права, який ухвалює рішення про самовиконуваність норми міжнародного договору;
ця дія виявляється в рамках національного правопорядку, а не поза ним.
У такому контексті, мабуть, виправданим буде говорити про безпосередню дію у державі міжнародно-правових норм.
Примат же міжнародного права передбачає безпосередню його дію помимо національного права, передумовою для якої є загальний постулат про пріоритетне застосування міжнародного права у разі розбіжності його правил з приписами національного права. Таку позицію займає, зокрема, і В.І. Євінтов [1, с.27].
Гадаємо, цілком слушно зауважує І.І. Лукашук щодо ситуації в Росії, стверджуючи, що не може бути жодної мови про пряме застосування міжнародно-правових норм, тобто помимо національної правової системи, "оскільки норми міжнародного права включаються Конституцією в правову систему держави, вони діють як частина цієї системи, застосовуються відповідно до її цілей і принципів, а також у встановленому нею процесуальному порядку [2, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості дії міжнародних договорів на території держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок