Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> з цивільного права

з цивільного права

Назва:
з цивільного права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,94 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота з цивільного права
1. Поняття та загальна характеристика договору купівлі-продажу. Види договорів купівлі продажу та їх нормативно-правова основа. Договір поставки як різновид договору купівлі-продажу. Порядок укладання, зміни та припинення договору поставки. Права та обов’язки сторін за договором поставки.
Договір купівлі-продажу – це угода, за якою продавець (одна сторона) зобов’язується передати майно у власність покупцеві (друга сторона), а покупець зобов’язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму (ст. 224 ЦК України).
Договір купівлі-продажу є оплатним, двостороннім та консенсуальним. Він спрямований на безповоротне відчуження продавцем майна і перехід його у власність або у повне господарське відання чи оперативне управління покупця, і, отже, є юридичною підставою виникнення такого зобов’язального правовідношення, яке обумовлює появу в покупця абсолютного речового права.
Договір купівлі продажу має, як правило, одноразовий характер і укладається переважно на те майно, яке є в наявності і підготовлене для відчуження. При цьому продавцеві сплачується вартість відчужуваного майна лише у грошовому виражені. В окремих випадках для покупця становить інтерес не саме придбане майно, а зафіксоване в ньому те чи інше право вимоги, наприклад, у разі купівлі цінних паперів. Оплата придбаного майна повинна здійснюватись у національній валюті України, за винятком випадків передбачених законом.
Двосторонній характер купівлі-продажу обумовлює взаємне виникнення у кожної із сторін прав і обов’язків. Так, з укладенням такого договору продавець приймає на себе обов’язок передати покупцеві певну річ і водночас набуває права вимагати її оплати, а покупець, у свою чергу, зобов’язаний здійснити оплату придбаної речі і водночас набуває права вимагати від покупця її передачі. Іншими словами, в договорі купівлі-продажу відповідними правам і обов’язкам продавця кореспондуються відповідні права і обов’язки покупця. І навпаки.
Договір купівлі-продажу є консенсуальним, оскільки права і обов’язки сторін виникають в момент досягнення між ними згоди щодо інших істотних умов. Настання цього моменту може мати ряд особливостей, зумовлених тим, що для окремих видів договорів купівлі-продажу законодавець передбачає спеціальні вимоги до їх оформлення, без додержання яких укладена угода не може вважатися дійсною.
Істотними умовами договору купівлі-продажу є умови про предмет і ціну.
Доки сторони не дійдуть згоди щодо цих двох умов, договір не може вважатися укладеним, незважаючи на погодження всіх можливих інших умов (про строк, місце, спосіб виконання тощо).
Інші умови також можуть набути значення істотних, якщо щодо них за заявою однієї із сторін повинно бути досягнуто згоди (ст. 153 ЦК України). Наприклад, у разі продажу товарів у крадит з наступним погашенням платежів встановлення в договорі строку повернення кредиту набуває значення істотної умови.
У чинному законодавстві немає переліку того майна, що може становити предмет договору купівлі-продажу. У ст. 224 ЦК України лише сказано, що за цим договором передається майно. Проте, як відомо, термін “майно” у законодавстві і цивільно-правовій науці має різні значення. В одних випадках під майном розуміються індивідуально визначені або визначені родовими ознаками речі, а також інші зобов’язальні права, в інших сукупність прав і обов’язків.
Предметом договору купівлі-продажу можуть бути окремі речі або їх сукупність (об’єкти природи або створені людиною матеріальні блага, а також певні зобов’язальні права, які пов’язані з можливістю реалізації зафіксованих у них повноважень на можливість отримання майнових вигод (зафіксованих, наприклад, у цінних паперах).
Договір купівлі-продажу, як і будь-яка інша цивільно-правова угода, має певну форму. В Цивільному кодексі України відсутня стаття, якою б безпосередньо визначалася форма для усіх різновидів договору купівлі-продажу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: з цивільного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок