Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Роль контролюючих органів у боротьбі з легалізацією (відмиванням) доходів, здобутих злочинним шляхом

Роль контролюючих органів у боротьбі з легалізацією (відмиванням) доходів, здобутих злочинним шляхом

Назва:
Роль контролюючих органів у боротьбі з легалізацією (відмиванням) доходів, здобутих злочинним шляхом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,96 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Роль контролюючих органів у боротьбі з легалізацією (відмиванням) доходів, здобутих злочинним шляхом


У різних міжнародних актах наголошується значна роль, фінансових та кредитних установ у боротьбі з "відмиванням" злочинних доходів. Проголошення Принципів, які були видані Базельським Комітетом у 1988 році, уже застерігало, що наглядові органи не можуть залишатися байдужими до того, як злочинці використовують банки у своїх цілях. Якщо на початку поміркований нагляд обмежувався кількісними, економічними аспектами, то з часом він поширився й на якісні аспекти, зокрема такі, як забезпечення того, щоб фінансові установи, їх керівництво та акціонери відповідали усім встановленим вимогам. Група розробки фінансових заходів у боротьбі з відмиванням злочинних доходів (відома як FATF) підкреслювала ту важливу роль, яку відіграють контролюючі органи у проведенні заходів, спрямованих проти відмивання грошей, та вимагала, щоб поміркований нагляд поширювався на небанківські фінансові установи.
Хоча контролюючі органи мають широкий вибір засобів, за допомогою яких вони можуть боротися з "відмиванням грошей" (як це видно на прикладі статті 17 Типових положень CICAD – Міжамериканської Комісії у справі відстеження зловживання наркотиками), завдання, які їм треба вирішувати, мають двоякий характер. По-перше, вони мають інформувати органи, що відповідають за боротьбу з "відмиванням грошей" (тобто СФІ – служби фінансової інформації), про кожну операцію з "відмивання грошей", яку вони виявлять у процесі своєї наглядової діяльності. Крім того, вони мають повноваження, здебільшого адміністративні, карати фінансові установи, які не дотримуються правил, спрямованих проти "відмивання грошей".
У рекомендаціях 26 та 27 FATF від контролюючих органів вимагається співробітництво з судовими та поліцейськими органами. Європейська Директива у боротьбі з відмиванням грошей більш конкретна у цьому відношенні. Вона вимагає, "якщо у процесі перевірки кредитної або фінансової установи компетентними органами (тобто контролюючими органами) або якимось іншим шляхом ці органи виявляють факти, які можуть бути доказом "відмивання грошей", то вони повідомляють органи, які відповідають за боротьбу з "відмиванням грошей" (стаття 10). Цей обов’язок повідомлення, покладений на наглядові органи, може бути дуже важливим джерелом інформації, зокрема у випадках, коли фінансова установа не надає (достатньої) інформації про підозрілі операції внаслідок, наприклад, зловживань її персоналу або, що може ще траплятись у деяких юрисдикціях – того, що фінансовим установам законодавчо заборонено надавати подібну інформацію державним органам з власної ініціативи. Важлива роль поміркованого нагляду у цьому відношенні ілюструється тим фактом, що розслідування зловживань, у тому числі і пов’язаних з широкомасштабним "відмиванням грошей", у Міжнародному Банку Кредиту та Комерції (відомого як ВССІ) почалися з повідомлення Федеральної Резервної Системи США про кримінальну поведінку [2].
Підкреслимо, що цей обов’язок повідомлення, який прийнятий більшістю країн-членів ЄС, діє тільки тоді, коли контролюючі органи дізнаються про факти, що можуть використовуватись як докази "відмивання грошей", а не тоді, коли вони (як це може здійснюватись у випадку обов’язкового повідомлення з боку фінансових установ) ґрунтуються на звичайній підозрі. Наполягати на тому, щоб контролюючі органи повідомляли про звичайні підозри, було б грубим втручанням у систему довірчих відносин, що існує між фінансовими установами та контролюючими органами. Крім того, контролюючі органи мають усі можливості відрізнити "відмивання грошей" від звичайних кримінальних операцій. Все ж обов’язкове повідомлення, що сформульоване у статті 10 Директиви, не є чимось революційним, проте є частиною більш широкої правової структури ЄС, що стосується нагляду над банками. Наприклад, перша банківська директива (з поправками, внесеними другою банківською директивою) також містить відхилення від правила збереження таємниці наглядовими органами у випадках дій, що підпадають під дію кримінального законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль контролюючих органів у боротьбі з легалізацією (відмиванням) доходів, здобутих злочинним шляхом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок