Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Щодо питання про систему і компетенцію органів дізнання в Україні

Щодо питання про систему і компетенцію органів дізнання в Україні

Назва:
Щодо питання про систему і компетенцію органів дізнання в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Щодо питання про систему і компетенцію органів дізнання в Україні


Важлива роль у цьому механізмі належить органам дізнання, які покликані першими виявляти ознаки злочину, встановлювати обставини його вчинення і осіб до цього причетних. Завдяки цілеспрямованій діяльності органів дізнання, що активно використовують не тільки процесуальні, але й свої адміністративні та оперативно-розшукові повноваження, вдається розкрити більшість замаскованих і ретельно підготовлених злочинів, вчасно відшукати необхідні для викриття злочинців сліди, вжити заходів щодо затримання підозрюваних, забезпечити відшкодування завданої злочинними діями шкоди, реалізувати інші завдання кримінального судочинства.
Незважаючи на багатогалузевий характер розвитку державного управління і створення широкого спектра різних державних органів та служб, система органів дізнання в країні залишається практично незмінною вже понад півстоліття. Її розширення останніми роками обмежилося лише наділенням повноваженнями по провадженню дізнання податкової міліції і підрозділів, скерованих на боротьбу з організованою злочинністю. В іншому система зберігається без змін і на сьогодні є досить застарілою, що зумовлює існування величезної кількості так званих "мертвих" чи "не працюючих" норм Загальної частини КК України, а звідси і декларативне забезпечення правовідносин, які перебувають під їхньою охороною.
Про цей недолік кримінально-правової політики неодноразово згадувалося, однак, варто підкреслити, що він значною мірою зумовлений прогалинами у правовому регулюванні і відсутністю компетентних державних структур зі статусом органів дізнання, які безпосередньо відповідають за виявлення, попередження і розкриття низки злочинів, у тому числі проти політичних та трудових прав громадян, правосуддя, господарювання, землекористування, навколишнього середовища і здоров’я населення. Саме відсутністю спеціалізованих органів дізнання можна пояснити бляклу судову статистику "інших злочинів", більшість з яких залишається латентними. У сучасному демократичному суспільстві статті кримінально-правового закону мають застосовуватись у реальному житті і позитивно впливати на соціальні явища. Громадськість же повинна володіти об’єктивною статистичною інформацією про всі вчинені у країні суспільно небезпечні діяння, у тому числі про конкретну кількість фактів жорстокого поводження з тваринами, незаконного видобутку корисних копалин, порушення правил охорони ліній зв’язку, приховування або перекручування відомостей про стан екологічної обстановки та захворюваності населення тощо.
Наявність таких зведень значно підвищує якість контролю над станом боротьби з окремими видами злочинів, сприяє формуванню правильної державно-правової політики і забезпечує загальну профілактику злочинності, оскільки дієвість кримінально-правових норм або їх недостатня ефективність стає для всіх органів і осіб очевидними.
Вивчення положень чинного КК України дає змогу виявити чималу кількість діянь, які вважаються злочинними і тягнуть за собою кримінальне покарання. Водночас важко уявити ефективний механізм реалізації кримінальної відповідальності за вчинення таких злочинів, якщо цей механізм не передбачає органів, які безпосередньо відповідають за виявлення подібних діянь і початок діяльності щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у їх вчиненні. Наприклад, який державний орган відповідає за виявлення фактів порушення права людини на таємницю листування, телефонних переговорів і телеграфних повідомлень, маючи право заводити кримінальні справи і проводити слідчі дії? В сучасній правовій системі України ми не знайдемо такого органу, а проте він має діяти у будь-якій правовій державі, що справді піклується про захист конституційних прав своїх громадян.
У США з цією метою діє Служба поштової інспекції [1, с. ], яка щорічно виявляє і документально забезпечує притягнення до кримінальної відповідальності чимало правопорушників, зокрема і приватних детективів, адвокатів, поліцейських, службовців установ зв’язку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Щодо питання про систему і компетенцію органів дізнання в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок