Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Права і свободи громадян в умовах надзвичайного і воєнного стану 

Права і свободи громадян в умовах надзвичайного і воєнного стану 

Назва:
Права і свободи громадян в умовах надзвичайного і воєнного стану 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,18 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Права і свободи громадян в умовах надзвичайного і воєнного стану 


Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в державі найвищою соціальною цінністю [1]. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Реальне забезпечення прав і свобод громадян і безпеки особи відноситься до життєво важливих інтересів України. Завдання забезпечення прав і свобод громадян набуває особливого значення в період дії особливих правових режимів – при виникненні різних ситуацій надзвичайного характеру, коли нормальне функціонування суспільства і держави внаслідок тих чи інших причин стає неможливим. Конституції різних країн часто передбачають можливість обмеження тих чи інших прав і свобод за надзвичайних обставин.
За сучасних умов можливі обмеження будь-яких прав і свобод громадян повинні відповідати міжнародно-правовим нормам і здійснюватися при неухильному дотриманні норм національного законодавства. Загальною декларацією прав людини (п. 2 ст. 29) закріплено, що при здійсненні своїх прав і воль кожна людина повинна піддаватися тільки таким обмеженням, що встановлені законом виключно з метою забезпечення належного визнання і поваги прав інших і задоволення справедливих вимог моралі, суспільного порядку і загального добробуту в демократичному суспільстві [2]. Звідси – принципова вимога, що які-небудь обмеження прав і свобод громадян припустимі тільки в тому випадку й в тій мірі, в яких вони передбачені конституцією конкретної держави і відповідають нормам міжнародного права. Повною мірою це поширюється і на обмеження прав і свобод громадян в умовах надзвичайного чи воєнного стану.
Для розуміння об’єктивної необхідності обмеження деяких прав і свобод громадян в умовах воєнного стану і введення їх можливих меж важливе значення мало вивчення норм міжнародного права і зарубіжної практики застосування воєнного стану. Як свідчить історичний досвід, кризи в історії більшості держав викликали необхідність тимчасового обмеження окремих прав і свобод громадян при тих чи інших надзвичайних обставинах, у тому числі й при введенні режиму надзвичайного чи воєнного стану. Разом з тим, за сучасних умов можливі обмеження будь-яких прав і воль громадян повинні відповідати міжнародно-правовим нормам і здійснюватися у суворій відповідності до національного законодавства.
З прийняттям Конституції України підстави введення воєнного і надзвичайного стану були суворо розмежовані. Як випливає з аналізу ст. 106 Конституції, воєнний стан може бути введено Президентом України на території країни в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державної незалежності виключно зовнішнього характеру (п. 20 ст. 106 Конституції України), тоді як надзвичайний стан може бути введено Президентом в Україні, або в окремих місцевостях через причини внутрішнього характеру при обставинах, передбачених конституційним законом (п. 21 ст. 106 Конституції України) [1].
Відповідно до статті 92 Конституції України виключно законами України визначається правовий режим воєнного і надзвичайного стану. Тому на основі положень цієї статті прийняті закони “Про правовий режим надзвичайного стану” від 16 березня 2000р. [3] і “Про правовий режим воєнного стану” від 6 квітня 2000 р. [4], що є правовою основою двох особливих режимів діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування й організацій у виняткових для держави обставинах.
Метою введення воєнного стану згідно зі ст. 2 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” є створення умов для здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями наданих їм повноважень у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, тобто фактори зовнішнього характеру [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Права і свободи громадян в умовах надзвичайного і воєнного стану 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок