Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Авторське право і окремі авторські правомочності

Авторське право і окремі авторські правомочності

Назва:
Авторське право і окремі авторські правомочності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,30 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Акторське право і окремі авторські правомочності


Автори володіють авторським правом, яке складається з окремих авторських правомочностей, У сукупності авторські правомочності становлять суб'єктивне авторське право відносно твору. Виникнення суб'єктивних авторських прав не за-лежить від Ізіку, стану здоров'я, майнового стану особи, місця створення і випус-ку твору у світ. Права на твори для кожної категорії суб'єктів виникають у зв'язку з різними юридичними фактами — створенням твору, переходом авторських прав у спадщину, за авторським договором тошо. Суб'єктивні авторські права виника-ють у автора в результаті факту створення твору. Його права в юридичній літера-турі прийнято називати первинними.
У багатьох країнах авторське право (виключаючи немайнові права) може пере-відступатися, тобто передаватися володільцем авторського права іншій фізичній або юридичній особі, яка, таким чином, стає правоволодільцем, У країнах, в яких перевідступлення авторського права не передбачено законодавством, такий же ре-зультат досягається за допомогою ліцензування. При цьому володілець авторсько-го права залишається як такий, але управомочує іншу особу користуватися всіма або частиною його прав з можливими певними обмеженнями. У тому разі, коли термін таких правомочностей або ліцензій дорівнює всьому терміну авторського права і сам дозвіл або ліцензія охоплюють всі права (за винятком немайнових), що охороняються авторським правом, статус ліцеїІзіата відносно третіх сторін прирів-нюється до статусу володільця авторського права,
Великий практичний вплив на обсяг авторських правомочностей і режим вико-ристання твору справляє визнання його службовим. Авторське право на такий твір належить його автору. Виняткове право на використання твору, створеного в по-рядку виконання службового завдання, належить роботодавцеві, якщо в договорі між ним і автором не передбачено інше. Розмір авторської винагороди за кожний вид використання службового твору і порядок її виплати встановлюються в дого-ворі між автором і роботодавцем. Відносини між авторами, які створюють твір в порядку виконання службових обов'язків або службового завдання, та їхніми ро-ботодавцями регламентуються трудовим договором або контрактом, укладеним між ними.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Авторське право і окремі авторські правомочності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок