Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Припинення права користування надрами за ініціативою надрокористувача

Припинення права користування надрами за ініціативою надрокористувача

Назва:
Припинення права користування надрами за ініціативою надрокористувача
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Припинення права користування надрами за ініціативою надрокористувача


Для реалізації норм права, які регулюють припинення права користування надрами, необхідним є встановлення наявності відповідних правових підстав для прийняття уповноваженими державними органами рішень про обмеження, тимчасову заборону чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій і об'єктів, що пов'язані з використанням надр.
Підстави припинення права користування надрами передбачені, зокрема, в ст. 26 "Припинення права користування надрами" КУпН [1], однак, наведені в ньому формулювання не розкривають їх сутності, відсутнє однозначне їх визначення. Наприклад, що стосується передбаченої в п.1 ст. 26 КУпН [1] підстави, на мою думку, сформульована вона не зовсім вдало: "...якщо відпала потреба у користуванні надрами". Адже коректно було б вказати "...з ініціативи самого надрокористувача".
За ініціативою надрокористувача може виникнути підстава припинення права користування надрами, наприклад, у випадку, коли вже в процесі розробки родовища, або в процесі використання надр для цілей, що не пов'язані з видобуванням корисних копалин, а також при вивченні ділянки надр внаслідок поповнення існуючого комплексу геологічної та гідрогеологічної інформації уточненими параметричними характеристиками з'ясовується, що в таких межах ділянки надр з існуючими сучасними технологіями неможлива її експлуатація.
В такому разі виникає об'єктивна, пов'язана із зміною параметрів ділянки надр (змісту корисної компоненти копалини, питомої щільності структури порід, гідродинамічного режиму та ін.), умова для ствердження, що є підстава припинити право користування надровою ділянкою суб'єктом, який має на це спеціальний дозвіл. Як бачимо, в цьому випадку мова може йти про розрахункові параметри як юридичні факти, що можуть стати підставою для припинення права користування надрами з ініціативи самого суб'єкта надрокористування.
Розрахункові юридичні факти, як підстава для припинення права користування надрами з ініціативи надрокористувача, можуть бути встановлені з фінансово-економічних причин, що пов'язані з кон'юнктурою ринку. Наприклад, у випадку значних змін обсягу споживання виробленої продукції за обставин, які не залежать від самого суб'єкта надрокористування, або таким значним зниженням цін на мінеральну сировину, що її видобування стає нерентабельним.
В діючому законодавстві про надра в Україні такі обставини не вказуються як підстави припинення права користування надрами, а перші з них згадуються в п.17 Порядку надання у 2007 році спеціальних дозволів на користування надрами [2] як підстави зміни умов користування ділянкою надр, визначених в спеціальному дозволі та в угоді про умови користування ділянкою надр Мінприроди за погодженням з державними органами, до компетенції яких належить погодження цих умов, у разі: 1) зміни в установленому порядку проектної документації на геологічне вивчення, розробку та облаштування родовища; 2) зменшення площі ділянки надр за ініціативою як надрокористувача, так і відповідних контролюючих органів; 3) виявлення невідомих на час надання дозволу даних про нові види корисних копалин і супутні компоненти, а також про нові властивості або якість корисних копалин після проведення державної експертизи відповідних геологічних матеріалів.
В такому випадку за результатами розгляду заяви Мінприроди вносить зміни до дозволу (шляхом його переоформлення) та угоди (ці зміни про умови користування ділянкою надр оформлюються як доповнення до неї і є її невід'ємною частиною) або надсилає надрокористувачу вмотивовану відмову.
На мою думку, слід доповнити цей перелік ще й випадками значної зміни обсягу споживання виробленої продукції або інших корисних властивостей наданої ділянки надр за обставинами, що не залежать від користувача ділянкою надр, і вказати в КУпН всі зазначені вище обставини як підстави припинення права користування надрами, що не пов'язані із порушенням передбачених законодавством природоохоронних вимог надрокористування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Припинення права користування надрами за ініціативою надрокористувача

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок