Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальна характеристика суміжних

Загальна характеристика суміжних

Назва:
Загальна характеристика суміжних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,29 KB
Завантажень:
604
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
На тему:
“Загальна характеристика суміжних”


План.
1. Поняття суміжних прав.
2. Виникнення і здійснення суміжних прав.
3.Об’єкти суміжних прав.
4. Суб'єкти суміжних прав.
5. Суб'єктивні суміжні права, їх зміст і межі.
5.1. Права виконавців.
5.2. Права виробника фонограми.
5.3. Права організації мовлення.
5.4. Обмеження прав виконавців, виробників фонограм і організацій мовлення.
5.5. Використання фонограм, опублікованих із комерційною метою.
5.6. Запис організаціями ефірного мовлення виконань або передач із метою короткострокового використання.
6. Строки чинності суміжних прав.
7. Цивільно-правовий захист авторського права і суміжних прав.
Вступ.
Починаючи з 1994 p. цивільно-правовому регулюванню підлягають так звані суміжні права. Дані права виникають з відносин, які вже давно існують у творчому житті нашого суспільства. Особливого значення ці відносини набули з розвитком техніки, що зумовило виникнення нових можливостей щодо виконання та розповсюдження авторських творів, а разом з тим і необхідність їх правового захисту.
Охорона суміжних прав здійснюється відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права". Суб'єктів авторського права і суміжних прав об'єднує дух творчої діяльності. Правовий аспект взаємовідносин полягає в тому, що грунтом для виникнення суміжних прав є твір автора, який може бути певним шляхом розповсюджений. Носіями суміжних прав є диригент та музиканти, які виконують музичний твір композитора, студія звукозапису, яка вперше здійснила запис компактного диску виконавця, телекомпанія, яка транслює свої програми.
Отже, можна дати таке визначення суміжних прав. Суміжні права — це права виконавців на результати творчої діяльності, а також права виробників фонограм та організацій мовлення щодо використання творів науки, літератури і мистецтва, які охороняються авторським правом.
1. Поняття суміжних прав.
У чинному законодавстві України про інтелектуальну влас-ність з'явилося нове поняття — суміжні права. Зокрема, Закон України "Про авторське право і суміжні права" містить III розділ, який так і називається "Суміжні права". Слід зазначити, що до прийняття цього Закону цивільне законодавство України не передбачало правової охорони суміжних прав.
Суміжні права безпосередньо пов'язані з авторськими пра-вами, саме тому вони називаються суміжними і охороняються Законом. Особливістю суміжних прав є те, що вони ґрунтуються на використанні, як правило, чужих авторських прав. Суміжні права випливають із творчої діяльності з реалі-зації, використання вже обнародуваних творів літератури і мистецтва. Наприклад, поет написав слова пісні, композитор написав музику до цієї пісні. Але пісня може бути донесена до слухачів тільки певним виконавцем — співаком. Творчість співака є суміжною творчою діяльністю з реалізації самої пісні. Із цієї творчої діяльності випливає право співака на власне виконання пісні, яке одержало назву суміжного права.
Суміжні права останнім часом набули прискореного роз-витку. Сучасні технічні засоби надають можливість певним чином фіксувати виконання будь-якого виконавця (артиста, диригента, клоуна тощо) і в такий спосіб вилучати доход із чужої майстерності, таланту. Щоб цьому запобігти і жено охорону суміжних прав.
Під суміжними правами Закон розуміє права виробників фонограм і організацій мовлення. Отже, цим поняттям охоплюється три групи прав: а) права б) права виробників фонограм; в) права організацій - це права на оригінальність, майстерність, манеру на інтерпретацію твору. Це низка прав виробників фонограм і прав організацій мовлення на їх програми передач.
Отже, суміжні права можна визначити як права на результати творчої діяльності виконавців, виробників фонограм та організацій мовлення, пов'язані з викорис-танням творів літератури і мистецтва, авторські права, які належать іншим особам.
2. Виникнення і здійснення суміжних прав.
1. Первинними суб'єктами суміжних прав є виконавець, виробник
фонограми, виробник відеограми, організація мовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Загальна характеристика суміжних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок