Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Цілі та функції авторських організацій

Цілі та функції авторських організацій

Назва:
Цілі та функції авторських організацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,36 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Цілі та функції авторських організацій


Охорона інтересів авторів у суспільстві, їх прав у зв'язку з використанням їх творів, забезпечення найсприятливіших умов взаємодії між авторами і користува-чами, особливо за кордоном, найкращим чином можуть бути досягнуті через спеціалізовані організації, створені для того або іншого виду управління авторсь-кими правами. Ці організації є, як правило, некомерційними. Зібрані ними кош-ти розподіляються між авторами і використовуються в інтересах авторів за вира-хуванням витрат на створення і функціонування такої організації.
У разі реалізації прав, закріплених за автором законом, дуже важливо, щоб ав-тор міг спиратися на ефективну інфраструктуру, яка забезпечує охорону його прав і сприяє йому в досягненні мети. Автор {володілець авторських прав) Ізолояіс ви-нятковим правом дозволяти або забороняти деякі види використання своїх творів, що охороняються законом.
Сам автор, у більшості випадків, не може займатися питаннями авторизації або відтворення своїх творів, а також збором і розподілом відрахувань за їх вико-ристання або за обов'язкові та інші ліцензії. Розглянемо приклад збору і роз-поділу відрахувань за використаним музичного твору, який традиційно викопу-ється перед обмеженою аудиторією, що зібралася в певному місці, і ніхто, крім цієї аудиторії, не може чути дане виконання. Однак розвиток і вдосконалення технічних засобів запису, радіомовлення і телебачення значно розширює рамки використання музичних творів, що для володільцев авторських прав має далеко-сяжні наслідки — їх твори дедалі частіше стають об'єктами несанкціонованого (піратського) використання не тільки в своїй країні, а й за кордоном. У подібній ситуації для конкретного автора або виконавця буде абсолютно нереально кон-тролювати належні йому згідно із законом відрахування за використання його творів.
Тому для авторів вкрай важливо створити національне товариство, яке забезпе-чує захист ввірених йому інтересів і на додаток до контролю і авторизації буде здійснюватися збір і розподіл роялті від імені і на користь авторів і їх правонаступ-ників. При цьому національне товариство забезпечить не тільки розпорядження своїм власним національним репертуаром і його охорону, але зробить це і для іно-земних репертуарів, оскільки контракти про взаємне представництво будуть укла-дені з товариствами Інших країн. На основі взаємності його власний репертуар бу-де в розпорядженні і під охороною в кожній із зарубіжних країн, завдяки націо-нальному товариству, з яким вищезгаданий контракт про взаємне представництво було укладено.
Слід підкреслити, що, застосовуючи відповідну систему договорів і контрактів про взаємне представництво, які укладаються між авторами і користувачами, ав-торські товариства є важливою ланкою в організації законного використання тво-рів. При цьому для отримання всіх необхідних дозволів користувачеві досить ли-ше звернутися в своє національне авторське товариство і за допомогою єдиної операції отримати можливість вільного вибору творів для подальшого їх викорис-тання (організації концертів, театральних, балетних постановок і, що особливо важливо, з демонстрацією їх по каналах теле- і радіомовлення), не займаючись не-скінченним пошуком володільців авторських прав і запитами на дозвіл.
Отже, в функції авторських організацій входить: робота, пов'язана з видачею дозволів на використання творів, контроль за їх використанням; підготовка типо-вих контрактів між авторами і користувачами; збір роялті від різних користувачів і розподіл їх серед власників авторських прав; наданая юридичних консультацій і подання допомоги авторам та їхнім спадкоємцям; збір і поширення інформації, яка відповідає запитам і інтересам членів цих організацій; управління добровіль-ними або добродійними фондами, що надають підтримку авторам у скрутних об-ставинах; сприяння розвитку культурного життя в країні загалом, їм доводиться також вести велику роботу з документацією (включаючи списки авторів та їхніх творів) не тільки відносно членів організацій, але також і відносно іноземних ре-пертуарів, якими вони займаються на основі контрактів про представництво, ук-ладених з авторськими організаціями інших країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Цілі та функції авторських організацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок