Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Присяга суддів конституційного суду України

Присяга суддів конституційного суду України

Назва:
Присяга суддів конституційного суду України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,61 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Присяга суддів конституційного суду України


В умовах широкої дискусії щодо конституційного майбутнього України основним питанням залишається проблема удосконалення діяльності вищих органів державної влади. Нажаль політики, як завжди, приділяють зовсім незначну увагу проблемі реформування судової влади, і Конституційного Суду України зокрема. Це, насправді, величезна помилка, оскільки в процесі становлення демократичної і правової держави основним елементом в забезпеченні принципів демократії та принципу верховенства права, як свідчить світовий досвід, є сильне і незалежне судочинство та судовий конституційний контроль. Останнім часом дискусії з цього приводу пожвавились, однак вони залишилися поза увагою суспільства та політиків і продовжують існувати лише на науковому рівні. Зрозуміло, що за цей час в різних періодичних виданнях було обговорено низку дискусійних питань і запропоновано багато інноваційних проектів з приводу удосконалення діяльності Конституційного Суду України. Однак основною все ж залишається проблема забезпечення механізму безперервного функціонування Конституційного Суду, яка тісно переплітається з певними процедурними проблемами, які виникають навколо присяги суддів.
Присяга – це акт урочистої клятви особи виконувати обов’язки, що випливають з публічно-правового статусу, якого вона відповідно набула, або обв’язки за змістом цієї клятви. Присяга може розглядатися і як обіцянка здійснювати передбачене нею.
Механізм складення присяги суддями Конституційного Суду України передбачений лише Законом України «Про Конституційний Суд України» (далі – Закон), що має свої незначні переваги і недоліки. Так, закріплення такої процедури лише на рівні звичайного закону дає можливість за даних умов відносно швидко прийняти відповідні зміни чи внести доповнення проходячи звичайну процедуру прийняття закону, без кулуарних домовленостей та політичних ігор, які виникають в процесі отримання законом підтримки в 300 голосів. Водночас, таке положення можна розглядати як дуже серйозний недолік, що створює загрозу внесення змін, які не пройдуть процедури широкого обговорення, а тому можуть стати засобом досягнення політичних чи інших цілей.
Відповідно до ч.2 ст.17 Закону, суддя Конституційного Суду України вступає на посаду з дня складення ним присяги судді такого змісту: «Урочисто присягаю чесно і сумлінно виконувати високі обов’язки судді Конституційного Суду України, забезпечувати верховенство Конституції України, захищати конституційний лад держави, конституційні права та свободи людини і громадянина».
Сутність присяги суддів Конституційного Суду полягає в чотирьох основних аспектах, пов’язаних за своєю суттю вимогою належного виконання суддею своїх обов’язків:
1) складення присяги є останньою умовою , здійснення якої призводить до остаточного набуття особою статусу судді Конституційного Суду (тому, відповідно до Закону, момент складення присяги є одночасно моментом вступу на посаду);
2) зміст присяги є важливим підґрунтям діяльності судді, своєрідною настановою за межі якої суддя не повинен виходити в процесі реалізації своїх повноважень;
3) оскільки вона здійснюється в урочистій обстановці, за участі вищих посадових осіб, науковців, різних засобів масової інформації, а також майбутніх колег-суддів, то у судді з’являється певний не лише юридичний, але й моральний обов’язок діяти так, як він пообіцяв;
4) порушення присяги суддею Конституційного Суду, відповідно до ст.23 Закону є однією із підстав припинення повноважень судді Конституційного Суду.
Всім відомо, що Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юстиції України, який наділений важливими і дуже специфічними повноваженнями, а його рішення не підлягають оскарженню. Тому виправданим і обґрунтованим можна вважати застосування у ст.23 Закону такої підстави припинення повноважень судді, як порушення присяги. Присяга судді Конституційного Суду має на меті певним чином зобов’язати суддю реалізовувати свої повноваження спираючись не лише на Конституцію та закони але й на її зміст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Присяга суддів конституційного суду України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок