Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Обставини, що сприяють використанню кримінальними угрупованнями фінансово-кредитних установ України для скоєння шахрайств, обману населення та інших злочинів 

Обставини, що сприяють використанню кримінальними угрупованнями фінансово-кредитних установ України для скоєння шахрайств, обману населення та інших злочинів 

Назва:
Обставини, що сприяють використанню кримінальними угрупованнями фінансово-кредитних установ України для скоєння шахрайств, обману населення та інших злочинів 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,74 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
Реферат
на тему:
Обставини, що сприяють використанню кримінальними угрупованнями фінансово-кредитних установ України для скоєння шахрайств, обману населення та інших злочинів 


Аналіз статистичних даних МВС України, оперативно-слідчої практики, матеріалів перевірок державних контролюючих органів свідчить про те, що злочинні угруповання продовжують активно використовувати ряд фінансово-кредитних установ у своїх корисливих інтересах.
В першу чергу їхні зусилля спрямовані на втягнення до протиправної діяльності працівників банківської системи. В ряді випадків злочинці встановили контакти з начальниками відповідних відділів та керівниками банків, які безпосередньо приймали рішення про надання їм кредитів. У результаті чого злочинним угрупованням під видом кредитів видавались значні суми коштів, які в подальшому були розкрадені. Лише компанією "Хелп", що складалась з кількох десятків фіктивних підприємницьких структур, завдано збитків банкам на суму 1,3 трлн крб. При наданні кредитів працівники банківських установ повністю ігнорували елементарні правила, які забезпечують їхнє повернення. За цих умов ряд комерційних банків зазнав значних матеріальних збитків, частина їх стала неплатоспроможна або збанкрутіла. Це, в свою чергу, негативно вплинуло на діяльність інших банківських установ. Так, банкрутство комерційного банку "Алекс" завдало іншим банкам збитків на суму 700 млрд крб.
Посиленню банківської кризи сприяла недостатня оперативність і низька ефективність банківського нагляду, через що своєчасно не було виявлено і ліквідовано банки-банкрути. На їхню діяльність вплинули і негативні процеси в економіці: стійкий спад виробництва, платіжна криза, інфляція та ін. З причин втрати значною кількістю банків платоспроможності у складному становищі опинилися й інші фінансові установи: страхові і трастові компанії, інвестиційні та пенсійні фонди тощо. Оскільки ці компанії і фонди тримають вільні кошти на депозитних рахунках банків, то їх банкрутство тягне за собою і банкрутство цих структур.
Таким чином, через неплатоспроможність і банкрутство частини комерційних банків існує реальна загроза втрати громадянами своїх вкладів в них (як тих, що розташовані на депозитних рахунках банків, так і тих, що внесені ними у вигляді плати за акції й інші цінні папери цих банків). Станом на 15 серпня 1995 р. лише у 70 комерційних банках на депозитних рахунках знаходилось понад 9 трлн крб. Крім того, це приведе до втрати внесків громадян, зроблених ними в страхові, інвестиційні компанії, недержавні пенсійні фонди, інші організації, що обслуговуються в цих банках.
Кризовий стан ряду банків та інших фінансових установ негативно впливає і на функціонування державних підприємств і установ, веде до зростання їх взаємозаборгованості та втрати платоспроможності.
У 1995 році злочинні угруповання продовжували активно використовувати в своїх протиправних інтересах й інші фінансово-кредитні установи: довірчі товариства, трастові, інвестиційні, страхові компанії, недержавні пенсійні та благодійні фонди, інші підприємницькі структури, в яких акумулювались кошти громадян.
У деяких випадках структури такого роду створювались виключно в злочинних цілях. В результаті масового поширення набули факти порушень правил про валютні операції, шахрайств, обману населення та інших зловживань.
Основними причинами, що сприяють зловживанням в діяльності фінансово-кредитних установ, які акумулюють кошти громадян, є:
1. Недостатнє законодавче та нормативне регулювання окремих питань, пов'язаних з функціонуванням фінансових посередників, в тому числі оприлюднення об'єктивної інформації про діяльність підприємницьких структур, що працюють з коштами населення, та з їх рекламою у засобах масової інформації. Це дало можливість шахраям організувати широкомасштабну рекламну кампанію по телебаченню, радіо і в пресі, ввести в оману сотні тисяч громадян України;
2. Відсутність законодавчо і нормативно визначених механізмів встановлення реальних власників, що засновують чи володіють підприємницькими структурами, які займаються фінансовою діяльністю з коштами населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Обставини, що сприяють використанню кримінальними угрупованнями фінансово-кредитних установ України для скоєння шахрайств, обману населення та інших злочинів 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок