Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Право на захист законних інтересів у кримінальному процесі

Право на захист законних інтересів у кримінальному процесі

Назва:
Право на захист законних інтересів у кримінальному процесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,41 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Право на захист законних інтересів у кримінальному процесі забезпечується також потерпілому, цивільному пози-вачу і цивільному відповідачу. Ефективним засобом забезпе-чення цього права є участь адвоката в кримінальній справі як представника цих суб'єктів кримінально-процесуальної діяльності.
Потерпілим визнається особа, якій злочином заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду (ч. 1 ст. 49 КПК). Цивільним позивачем визнається громадянин, підприємство, установа чи організація, які зазнали матеріальної шкоди від злочину і пред'явили при провадженні в кримінальній справі до обвинуваченого або до осіб, що несуть матеріальну відповідальність за його дії, цивільний позов, тобто вимогу про відшкодування збитків (ч. 1 ст. 50 КПК), який розглядається судом разом з кримінальною справою.
Потерпілий і адвокат як його представник мають право: подавати докази: заявляти клопотання; знайомитися з усіма матеріалами справи з моменту закінчення попереднього слід-ства; брати участь у судовому розгляді; заявляти відводи; подавати скарги на дії особи, яка провадить дізнання, слідчо-го, прокурора і суду, а також на вирок або ухвали суду і постанови судді.
Під час судового розгляду справи потерпілий та його представник мають право заявляти відводи і клопотання, вис-ловлювати свою думку про клопотання інших учасників судо-вого розгляду, давати пояснення з приводу досліджуваних судом обставин справи, ставити запитання свідкам, експерту, спеціалісту і підсудним, брати участь в огляді місця вчинення злочину, речових доказів, документів
У кримінальному процесі потерпілий особисто або через представника здійснює функцію обвинувачення, оскільки об'-єктивно він заінтересований в тому, щоб вчинений проти нього злочин був розкритий, а особа, яка його вчинила, була притягнута до кримінальної відповідальності.
Промова адвоката — представника потерпілого, з якою він виступає в судових дебатах, є обвинувальною. В ній вик-ладаються фактичні обставини справи, аналізуються докази, даються юридична оцінка злочину, характеристика потерпіло-го і підсудного, аналіз причин злочину та умов, які сприяли його вчиненню, викладаються міркування з приводу покаран-ня, причому небажано, щоб він вказував, який конкретно вид і міру покарання судові слід обрати для підсудного.
ивільний позивач або адвокат як його представник має право: подавати докази; заявляти клопотання; брати участь у судовому розгляді; просити орган дізнання, слідчого, суддю і суд про вжиття заходів до забезпечення заявленого ними позову; підтримувати цивільний позов; ознайомлюватися з матеріалами справи з моменту закінчення попереднього слід-ства; заявляти відводи; подавати скарги на дії особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора, судді і суду, а також на вирок або ухвали суду в частині, що стосується цивільного позову.
Цивільний відповідач і адвокат як його представник сто-ять на стороні захисту, бо вони заінтересовані в тому, щоб факт вчинення злочину, матеріальна шкода, винність обвину-ваченого в їх вчиненні не були доведені і, отже, в задоволенні позову було відмовлено. В своїй промові під час судових дебатів вони повинні торкатися лише питань доведеності вчи-нення злочину і його цивільно-правових наслідків.
Потерпілий, цивільні позивач і відповідач та їх представ-ники вправі протягом трьох діб після його складення ознайо-митись з протоколом судового засідання і подати на нього письмові зауваження. Порядок і наслідки їх розгляду такі ж, як і зауважень захисника підсудного.
Адвокат як представник потерпілого, цивільного позивача і цивільного відповідача вправі оскаржити вирок у касацій-ному порядку. Суд повинен сповістити його про внесене прокурором подання та про подані скарги іншими учасниками судового розгляду. Він має право ознайомитися з ними в суді і подати свої заперечення.
Адвокат як представник має право брати участь у розгляді справи судом апеляційної інстанції і давати там пояснення (ч. З ст. 360 КПК), підтримуючи свою скаргу чи скаргу свого довірителя і заперечуючи при наявності підстав проти подання прокурора і скарг інших учасників процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Право на захист законних інтересів у кримінальному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок