Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Криміналістичні аспекти у плануванні судового розгляду кримінальних справ

Криміналістичні аспекти у плануванні судового розгляду кримінальних справ

Назва:
Криміналістичні аспекти у плануванні судового розгляду кримінальних справ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,69 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Криміналістичні аспекти у плануванні судового розгляду кримінальних справ


Повноту і цілеспрямованість судового слідства забезпечує чітке його планування. Виконувати цю багатоетапну роботу потрібно як суду, так і сторонам процесу.
Вибір обґрунтованого, раціонального порядку дослідження й використання доказів має, окрім процесуального, організаційне і тактичне значення. Порядок дослідження доказів у суді повинен бути доцільним і з точки зору криміналістичної тактики, максимально сприяючи встановленню дійсних обставин справи. Головний зміст планування, власне, і становить визначення тактичної лінії дослідження доказів, а також тактики окремих слідчих дій. Ефективність судового слідства значною мірою залежить від правильного визначення як головних питань, що потребують дослідження судовим розглядом, так і шляхів та способів такого дослідження.
До тепер методику планування судового розгляду кримінальних справ розробляли здебільшого фахівці у галузі кримінального процесу і практики. Але цього, вочевидь, недостатньо. По-перше, наукових праць на цю тему було не так вже й багато. Зокрема можна назвати таких авторів як І.Д. Перлова, Т.Д. Чеджемова, Г.О. Воробйова, Л.А. Сергеєва, Л.А. Соя-Сєрко, М.О. Якубовича тощо [13; 15; 17; 19].
По-друге, у працях згаданих авторів розглядались здебільшого процесуальні аспекти планування доказів у суді, і тільки щодо суддів як суб"єктів судового розгляду кримінальної справи Єдиним посібником, в якому більш – менш комплексно розглядались криміналістичні аспекти судового слідства, у тому числі його планування, є книга Л.Є. Ароцкера [2; 3]..
Проте забезпечення повного і всебічного дослідження фактичних обставин у ході судового розгляду кримінальної справи, а отже, значною мірою й правильного її вирішення, залежить не тільки від точного додержання й застосування судом та учасниками судового розгляду процесуального закону (хоча це – первинна, необхідна, елементарна умова правосуддя).©© Когутич І., 2003 Це також залежить від доцільного, умілого використання прийомів та методів, що розробляються криміналістикою загалом і щодо планування тих чи інших дій, заходів у ході підготовки провадження в кримінальних справах зокрема. Остання теза слугує приводом для окремого, у межах наукової статті, дослідження зазначеної проблематики.
План стадії судового провадження у кримінальних справах складається вже під час підготовки до участі в її судовому розгляді, тобто у ході вивчення справи. Це не механічне перечитування матеріалів справи. Головним у цьому процесі виступає їх аналіз, з’ясування рівня повноти досудового дослідження всіх істотних обставин, чи є достатньою інформація, необхідна для правильного вирішення справи, і якщо є прогалини, то як вони можуть бути усунуті Питання методики вивчення матеріалів справи під час підготовки до судового розгляду – це окреме питання.. Як саме це робити, – значною мірою залежить від індивідуальних властивостей судді, прокурора, адвоката, а саме від їх пам"яті, вміння критично оцінити, обміркувати матеріали справи, уміння робити відповідні висновки і накреслювати подальші дії, від досвіду, навичок кожного із них. Головне, щоб у результаті вивчення справи були з’ясовані названі вище питання і накреслений чіткий план дослідження доказів під час судового розгляду..
Планування судового провадження у кримінальній справі – складна логічна діяльність суддів, а якщо вести мову про судове слідство, то також обвинувача і захисника. Кожен із них має свої прийоми та принципи цієї діяльності взагалі і щодо планування зокрема.
У ході судового розгляду справи сторони обвинувачення, захисту, суд (суддя) можуть повноцінно діяти, виконувати свої завдання тільки за умови, якщо вони вичерпно ознайомились із наявними у ній доказами, знають їхні сильні та слабкі місця. Це стосується не тільки доказів, які, скажімо, обвинувачення чи захист передбачають використати для підтвердження обраної ними позиції, а також тих, які можуть бути використані стороною протиборства для спростування їхньої позиції; доказів, які можуть призвести до спору, суперечки, неоднозначного тлумачення, можуть змінитись у судовому засіданні тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Криміналістичні аспекти у плануванні судового розгляду кримінальних справ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок