Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Удосконалення процедури надання погоджень для отримання спеціальних дозволів на користування надрами

Удосконалення процедури надання погоджень для отримання спеціальних дозволів на користування надрами

Назва:
Удосконалення процедури надання погоджень для отримання спеціальних дозволів на користування надрами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,05 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Удосконалення процедури надання погоджень для отримання спеціальних дозволів на користування надрами


Наказом Міністерства вугільної промисловості України «Про затвердження порядку надання погоджень для отримання спеціальних дозволів на користування ділянками надр» від 29 листопада 2007 р. № 530 було затверджено Перелік документів (22 одиниці), що подаються на розгляд Комісії з попереднього та опрацювання матеріалів щодо надання погодження для отримання суб'єктами господарювання спеціальних дозволів на користування надрами [1].
Вже неодноразово вказувалося, що існуючий порядок складання, розробки, погодження та затвердження необхідного пакету документів є громіздким та не враховує тенденцій розвитку підприємницьких відносин у вугледобувній галузі – проектування, будівництво, та реєстрація малих гірничих підприємств приватної форми власності. Саме значне адміністративне навантаження є одним з чинників росту економічних правопорушень при користуванні надрами. Законодавче регулювання гірничих відносин історично було спрямоване на регулювання діяльності великих вугледобувних підприємств державної форми власності, однак криза у галузі вже довела неефективність такого підходу. Отже, реалії потребують значного оновлення законодавства про господарське користування надрами, доповнення поняттям «мале гірниче підприємство» з відповідним спрощенням дозвільної процедури, зменшенням переліку необхідних документів як при оренді частки ліквідованого підприємства, так і при будівництві нового.
Аналіз переліку документів, які потребують погодження, свідчить про те, що окремі пункти, потребують спрощення, або взагалі ліквідації. Адже, за кожним погодженням певного документу стоїть процес його розробки, запиту, обґрунтування, що може слугувати значною затримкою у часі (у певних випадках до 2-х років), призвести до значних фінансових витрат. Тому певну увагу слід приділити не самому переліку документів, а процедурі створення такої документації, спрощення не окремих процедур, а системний підхід. Багато з документів, які запитуються до погодження, вже можуть бути створені державними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, іншими підприємствами (в тому числі – ліквідованими гірничими підприємствами), проектними науково-дослідними інститутами.
Наприклад, п. 15 «Погодження державного підприємства, якщо ділянка, яка запрошується, розташована в межах гірничого відводу чи двохсотметровій зоні підприємства» взагалі не потрібен – при розробці техніко-економічного обґрунтування будівництва (введення в дію) гірничого підприємства такі підприємства приймають обов`язкову участь як «сусіди», у них запитується інформація про межі підприємств і надання такої інформації без зауважень і є мовчазною згодою на початок діяльності новоствореного гірничого підприємства. Зайвим є і п. 16 «Погодження обласної державної адміністрації».
Суттєвого спрощення потребує й створення «Екологічної карти» (п. 19). Взагалі неприйнятним є ситуація, коли одним і тим же державним органом (в даному випадку Державним управлінням охорони навколишнього середовища та природних ресурсів) готується (надається до погодження) більше одного документа.
Наведені окремі шляхи спрощення надання погоджень мають бути зафіксовані законодавчо з урахуванням спрощення процедур створення (розробки, внесення змін) документації, необхідної для отримання гірничого відводу, спеціального дозволу на користування ділянками надр, інших дозвільних документів, пов`язаних з безпекою виконання робіт підвищеної небезпеки, пожежної безпеки і ін.
Сьогодні Гірничий закон України від 6 вересня 1999 р. № 1127-XIV [2] є застарілим, він не враховує еволюцію гірничих відносин, які за останні 10 років докорінно змінилися. Недосконале закріплення у нормативно-правових актах господарської компетенції державних органів щодо нормативної ініціативи призвело до збільшення кількості підзаконних актів, невизначеності меж їх господарської компетенції і, як наслідок, наявні постійні досудові суперечності між цими органами та суб`єктами господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Удосконалення процедури надання погоджень для отримання спеціальних дозволів на користування надрами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок