Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Управління юстиції

Управління юстиції

Назва:
Управління юстиції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПЛАН
Вступ
Поняття органу державного управління
Діюча система управління в сфері юстиції
Статус управління юстиції
Основні завдання та функції управління юстиції
Забезпечення органів юстиції кваліфікованими кадрами
Координація роботи по правовому вихованню
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Посилення критичних процесів в економіці і політичному житті України свідчить, зокрема, про те, що здійснювані останнім часом відповідно до нових політико-ідеологічних і соціально-економічних орієнтирів, спроби трансформувати систему державного управління виявилися малоефективними.
У зв'язку з цим велике значення набуває науковий вибір стратегії подальшого розвитку державно-управлінських інститутів, конкретних шляхів і способів подолання властивих їм недоліків з метою створення ефективного діючого механізму державного управління.
Правова держава – це тип держави, в якій функціонує режим конституційного правління, існує розвинута і несуперечлива правова система і ефективна судова влада, при одночасній наявності реального поділу влади з їхньою ефективною взаємодією і взаємним контролем Юридическая энциклопедия. Под ред. М.Ю. Тихомирова.- М.: Издание г-на Тихомирова М.Ю.,1998. - с.386.
. Тому, одним з першочергових завдань на шляху побудови і зміцнення державності України є створення (або вдосконалення існуючих) органів державної виконавчої влади, головне місце серед яких в цивілізованих країнах світу належить системі органів державного управління в області юстиції. Успішне виконання завдань державного будівництва, а також розв'язання соціально-економічних проблем суспільства, значною мірою залежить від правильного, науково обґрунтованого управління суспільством, всіма сторонами його діяльності, оптимальної організації і функціонування державної виконавчої влади. Як правильно зазначає Приймак М.М.: „Питання органів державного управління належать до фундаментальних проблем організації і здійснення державної діяльності в цілому. В сучасних умовах їхнє значення набуло особливу актуальність” Прыйдак М.М. Исполнительная власть в «автономном» режиме? // Вече. - 1996. - №5. - с.64.
.
Юридична і організаційна визначеність в діяльності органів державної виконавчої влади і судової системи – одна з найважливіших передумов їх ефективної роботи. Надзвичайно актуальним в сучасних умовах стає застосування науково обґрунтованих методів, шляхів і способів вдосконалення всіх самих важливих функціональних і структурних характеристик органів державної виконавчої влади.
Проблеми вдосконалення організації і діяльності органів державної виконавчої влади вже давно привертають увагу багатьох вчених. Цим питанням присвячено ряд монографій, дисертацій, наукових допомог, статей, коментарів до законодавства (Аверьянов В.Б., Агєєв А.O., Атаманчук Г.B. та ін.). Проблеми організації і діяльності органів державної виконавчої і судової влади обговорюються на науково-практичних конференціях, науково-координаційних нарадах, „круглих столах”. Все це, безумовно, сприяє поглибленню науково-прикладних розробок названих проблем.
Ціллю цієї роботи є визначення місця і ролі державного управління в області юстиції в системі органів державної виконавчої влади України.
Основна увага зосереджена на аналізі системи органів державної виконавчої влади, на моделі існуючого міністерства юстиції України, його правовому статусі як органу державної виконавчої влади, його функціях по управлінню органами юстиції.
Головна ціль здійснення дослідження полягає в тому, щоб на підставі законодавства, узагальненні практики його застосування, а також практики діяльності міністерства юстиції визначити доцільність вдосконалення існуючої моделі державного управління в області юстиції і, зокрема, Міністерства юстиції України.
Методичною основою даної курсової роботи є діалектичний метод пізнання соціальних процесів, теоретичні висновки і положення таких юридичних наук, як теорія держави і права, загальна теорія управління, адміністративне право, конституційне право і деяких інших галузей юриспруденції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Управління юстиції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок