Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Людська гідність у правових актах ООН

Людська гідність у правових актах ООН

Назва:
Людська гідність у правових актах ООН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,11 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Людська гідність у правових актах ООН


На сучасному етапі розвитку світової спільноти, проблема людської гідності набуває дедалі більшої актуальності. Проте розуміння змісту людської гідності не відрізняється одностайністю, що зумовлено насамперед історико-соціальними чинниками.
У результаті опрацювання правових актів ООН автор дійшла висновку про те, що людська гідність є онтологічною основою прав і свобод людини.
Ключові слова: людська гідність, гідність людини, права людини.
Людська гідність як багатоаспектна цінність людини глибоко проникла у зміст права. Ознаки і якості, що характеризують та визначають людську гідність, є онтологічною основою прав і свобод людини, її правового становища. Своєю чергою, людська гідність через систему соціальних зв’язків є вихідною у взаємовідносинах між людьми і знаходить своє безпосереднє відображення у гідності кожної людини.
Гідність не належить до понять, яким можна легко дати дефініцію. Проте ідея людської гідності як вищої цінності і призначення людини була висунута вже гуманістами кінця середньовіччя. Визнання цінності і високого призначення людини незалежно від її станової належності, соціального походження, раси, нації та ін. – було важливою стороною цієї ідеї [1,]. Зокрема, Кант вважав, що гідність є внутрішня безвідносна цінність, а те, чому притаманна гідність, вище будь-якої ціни і не допускає ніякого еквіваленту, тобто є ціллю самою по собі. На його, думку це може бути лише мораль і людство, оскільки тільки воно здатне мати гідність. Кант поставив гідність у центр свого етичного вчення і вже з визнання гідності абсолютною цінністю вивів свої моральні правила [2, c.63,87].
У процесі розвитку ідея гідності стала основним поняттям гуманізму як цілісної системи поглядів на особу, її становища в суспільстві і праві [3,]. Проте людська гідність є постійно змінюваним суспільним явище. ЇЇ сутність може бути теоретично виражена лише поняттями, що розвиваються, перетворюються, змінюють одне одного. Вона склалась як відображення у свідомості людей того особливого становища, яке посідає людина, а також як відображення її соціальної цінності [4, c.12].
У суспільній етиці вживаються три засадничі способи застосування слова "гідність": гідність людини, гідність певної спільності та людська гідність [5,; ,; ,]. Гідність людини розглядається як поняття, що виражається у почутті власної цінності конкретної людини, яка ґрунтується на схваленій суспільством моральній самосвідомості і готовності її охорони за будь-яких умов, а також очікування з цього приводу поваги з боку інших. Можна сказати, що гідність людини – це внутрішня оцінка людиною власної самоцінності, яка ґрунтується на об’єктивно існуючій значущості певної людини для інших суб’єктів [8,].
Людина набуває свою особисту (власну) гідність і може її втратити як у власних очах, так і в оцінці інших людей. Гідність, що розуміється в такий спосіб, не належить автоматично кожній людині, а залежить від його поведінки в щоденному житті. На думку деяких вчених, особиста гідність притаманна людині:
діє згідно з власною системою цінностей і переконань, намагається бути вірною собі. Вище цінує правду ніж одноразову користь. Життя розуміє як акт самоствердження;
вміє захищати свою самобутність і індивідуальність. У випадку загрози панує над собою, контролює свої емоції та агресію;
не піддається на маніпуляції, не вимінює своєї індивідуальності на матеріальну користь чи доступ до влади;
з обережністю сприймає нові ідеї щодо світосприйняття. Лише достатні аргументи можуть її переконати змінити свою систему цінностей і засади поведінки;
поводить себе достойно і розважливо [9, c.13].
Власне оцінний момент у вигляді моральної чи правової оцінки є суттєвим засобом впливу на самосвідомість людини, на основі якого формується еталон вимог, що висувається до дій людей в конкретній ситуації з конкретного приводу. Враховуючи ці вимоги, людина самостійно (але тільки на основі практики своїх стосунків з іншими суб’єктами!) набуває уявлення про особисту (власну) гідність [10.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Людська гідність у правових актах ООН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок