Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Структура та діяльність судів праці в міжвоєнній Польщі

Структура та діяльність судів праці в міжвоєнній Польщі

Назва:
Структура та діяльність судів праці в міжвоєнній Польщі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,38 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Структура та діяльність судів праці в міжвоєнній Польщі


Утворення судів праці в міжвоєнній Польщі передусім зумовлено інтенсивним розвитком законодавства у цій царині. Протягом 20-х та на початку 30-років були прийняті закони про тривалість робочого дня, відпустки, охорону праці для неповнолітніх і жінок, інспекцію праці, умови праці, страхування, арбітражні комісії, колективні договори та ін. [10, –277]. Це потребувало вилучення із загального судочинства справ, які виникали з трудових правовідносин між роботодавцями та працівниками В трудовому законодавстві міжвоєнної Польщі існував поділ працівників на фізичних – робітників та розумових – службовців.
і створення для їхнього вирішення спеціальних судів.©© Липитчук О., 2002
Водночас створення судів праці викликано потребами соціально-економічного життя. Робітники, користуючись здобутими правами, які їх захищали від свавілля роботодавців, гарантували забезпечення на випадок хвороби, інвалідності, похилого віку, прагнули їх зберегти. Адже в умовах невисокого розвитку економіки, безробіття, роботодавці намагалися обмежити права трудівників [8, ].
Відтак польська влада була зацікавлена усіма засобами зменшити соціальне напруження в суспільстві, спрямувати соціальну боротьбу на шлях легалізації, що сприяло б встановленню громадянської єдності. Особливу роль надавали судовим органам, зокрема судам праці, які були "ефективним" завершенням низки соціальних декретів польського уряду.
Згідно зі спеціальним розпорядженням президента Польської республіки, такі суди праці заснували вже у 1928 р. [1]. Ці суди були державними – вони утримувалися коштом Державного Скарбу, і їх відносили до категорії спеціальних, оскільки мали дещо відмінну від загальних судів організацію та судовий процес, а також власну компетенцію.
Суд праці складався з голови, заступника (або заступників) і не менш як 10 засідателів та подвійної кількості їхніх заступників з представників двох груп – роботодавців та працівників. Голову суду та його заступника, які були професійними суддями призначав міністр юстиції. Засідателів (рівна кількість з двох груп) призначав на дворічний строк міністр юстиції за поданням міністра соціальної безпеки та міністра промисловості і торгівлі на підставі списків кандидатів, поданих промислово-торговельними палатами або професійними об’єднаннями і товариствами.
Суди праці розглядали цивільні конфлікти, які виникали з трудових відносин та професійної підготовки між роботодавцями та працівниками або учнями, а також між працівниками в межах одного підприємства. Проте вартість предмета позову у цивільних спорах не повинна була перевищувати 5000 злотих. Компетенція судів праці не поширювалася на сільськогосподарських робітників і працівників державних установ та підприємств.
Цивільні справи розглядалися колегіями у складі професійного судді та двох засідателів, які представляли роботодавців та працівників. Оскільки в польському трудовому законодавстві міжвоєнного періоду працівників поділили на розумових та фізичних, то під час розгляду судами праці їхніх претензій засідателями від групи працівників була особа, яка представляла відповідну категорію.
До компетенції судів праці належали також кримінальні справи про порушення законів та положень трудового законодавства. Такі справи розглядали одноособово професійні судді.
Важливим завданням судів праці було якнайшвидше вирішення трудових конфліктів, що забезпечувалося передусім судовою процедурою. Тому судовий процес був спрощеним, а відтак прискореним. Згідно зі ст. , термін розгляду справи скорочувався до кількох найближчих днів (час від дня вручення виклику до розгляду справи встановлювали не більше як 5 діб). Рішення суду праці можна було оскаржити в окружному суді, якщо вартість предмета спору становила понад 200 злотих. Таке обмеження апеляційних причин також сприяло швидшому вирішенню справ. А в справах, які не підлягали оскарженню у вищих судових інстанціях, діяло правило негайного виконання судового рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Структура та діяльність судів праці в міжвоєнній Польщі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок