Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Трудове право та право соціального забезпечення поняття правових процедур у трудовому праві

Трудове право та право соціального забезпечення поняття правових процедур у трудовому праві

Назва:
Трудове право та право соціального забезпечення поняття правових процедур у трудовому праві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,97 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Трудове право та право соціального забезпечення поняття правових процедур у трудовому праві


Поняття і значення правових процедур останнім часом активно досліджується в теорії права, а також і в деяких галузевих юридичних науках. Дослідження цього поняття дає змогу краще зрозуміти механізм застосування правових норм у трудовому праві, а отже і механізм захисту трудових прав працівників.
В теорії права проблему правових процедур досліджували В.М. Горшенев, В.М. Протасов, О.Г. Лук’янова. Серед представників науки трудового права правові процедури досліджували російські науковці С.В. Передерін і В.М. Скобелкін і розглядали їх як складову частину механізму захисту трудових прав працівників. Серед українських науковців проблеми процедурних і процесуальних правовідносин частково торкалися О.І. Процевський, П.Д. Пилипенко. Однак в Україні немає комплексних досліджень поняття і видів правових процедур у трудовому праві, а також їх значення для застосування норм трудового права.
У науковій літературі дуже часто ототожнюють поняття „процедура” і „процес”. Окремі науковці розглядають процес в широкому розумінні цього поняття, що включає в себе і процедуру [4, с. ; , с. ]. Деякі автори вважають, що термін „процедура” ширший ніж процес. Наприклад, В.К. Субботенко підкреслює, що процес є однією з форм юридичної процедури [8, с. ]. Таких самих поглядів дотримується і С.С. Алексєєв, який пропонує як родове поняття вважати юридичну процедуру з подальшим розподілом її на процесуальні, процедурно-процесуальні та процедурні форми регулятивної діяльності [1, с. ]. Інша група авторів розглядає поняття „процедура” і „процес” як рівнозначні [6, с. ; , с. ]. Великий тлумачний словник сучасної української мови (ВТС СУМ) подає таке визначення поняття „процедура” – офіційно встановлений чи узвичаєний порядок здійснення, виконання або оформлення чого-небудь [2, с. ].
Що ж стосується поняття процес, то у ВТС СУМ його трактують як сукупність послідовних дій, засобів спрямованих на досягнення певного наслідку. Інше розуміння поняття процесу стосується процесу судового розгляду цивільних чи кримінальних справ [2, с. ]. Як бачимо, Великий тлумачний словник сучасної української мови також фактично ототожнює поняття „процедура” і „процес”.
Юридична енциклопедія визначає процедуру як порядок, наступність, послідовність у вчиненні відповідних дій для досягнення певного результату [11, с. ].
Видається, що визначення процедури в юридичній енциклопедії є логічнішим, оскільки тут є вказівка на порядок і послідовність дій, а також визначено мету процедури – досягнення правового результату.
Юридична енциклопедія містить таку дефініцію юридичної процедури – урегульований законом, іншими нормативно-правовими актами порядок, який складається з послідовних дій і спрямований на досягнення правового результату [11, с. ]. Результатом правової процедури є застосування правової норми.
Усі наведені словники виділяють дві ознаки процедури – порядок здійснення чи виконання дій певними суб’єктами; цей порядок наперед визначений.
Щодо правових процедур, то вони здійснюються суб’єктами правовідносин, які наділені відповідними повноваженнями. Що ж стосується другої ознаки, то процедура повинна бути урегульована законодавством.
Під правовими процедурами у трудовому праві можна розуміти урегульований порядок дій із застосування норм трудового права. Зокрема, під час при вирішення індивідуального трудового спору норми трудового права застосовуються комісією з трудових спорів або судом. У разі укладення чи припинення трудового договору правові норми застосовує роботодавець як суб’єкт трудового право відношення, наділений відповідними повноваженнями. Суд застосує правові норми лише у тому випадку, коли працівник звернеться до нього за захистом порушеного суб’єктивного права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Трудове право та право соціального забезпечення поняття правових процедур у трудовому праві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок