Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Історія львівського магістрату

Історія львівського магістрату

Назва:
Історія львівського магістрату
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,26 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Історія львівського магістрату


Початком легальної історії магістрату м. Львова прийнято вважати надання місту магдебурзького права.
Цю усталену позицію дещо спростовує згадка про магістрат як міську управу від 1382 [1, с. 29]. Наукова дискусія про час утворення першого Львівського магістрату тільки підкреслює той факт, що роль і місце магістрату у систему органів самоврядування м. Львова змінювалась протягом тривалого історичного періоду, а його історія багата на організаційно-правові зміни у структурі та обсязі повноважень.
Львівський магістрат як виконавчий орган у системі міського самоврядування, яке передбачало координацію діяльності двох влад – міської ради і її виконавчого органу, сформувався остаточно після надання Львову 14 жовтня 1870 р. власного статуту і затвердження міською Радою 18 липня 1872 р. штатного розпису працівників магістрату [2, с. 8].
Правові норми цього статуту докорінно змінили повноваження магістрату, трансформували його з органу державної адміністрації кінця ХVIII – початку ХІХ століття у виконавчий орган міського самоврядування.
Такий правовий статус магістрату став результатом організаційно-правової діяльності міської ради і створеної нею спеціальної комісії. Повноваження, завдання і функції магістрату регламентував IV розділ статуту м. Львова, а основні принципи діяльності та організації роботи були зафіксовані в інструкції (положенні ) для магістрату від 7 червня 1871 р., у службовому положенні і пенсійному статуті для службовців і працівників допоміжного персоналу від 29 липня 1872 р., а також в інструкціях для уповноважених комісарів магістрату від 3 липня 1873 р. і міської виконавчої служби від 12 березня 1881 року [3].
Інструкція для магістрату передбачала структурну організацію виконавчого органу міського самоврядування, визначала його власну і доручену (делеговану) сферу діяльності, процедуру розгляду і вирішення справ.
Структурно магістрат утворювали президія магістрату та 7 департаментів (відділів), які очолювали радники магістрату. До складу президії входили: президент міста, перший і другий віце-президенти, міські делегати (уповноважені міської ради) та радники магістрату.
Підрозділами магістрату були також управління будівельне, торгівлі із службою міри і ваги, цементне, управління обліку населення і розміщення військ та управління міським закладом сиріт. До складу магістрату входили пересильний пункт з управлінням міських арештів, комісаріати дільниць, інспекція лісів, міська каса. Надавали допомогу в діяльності магістрату, виконуючи певні фінансово-контрольні функції, і службовці рахункової палати.
Для обробки статичної інформації було запропоновано посаду референта, а з правових питань – посаду синдика (юриста).
Безпосереднє керівництво, а також контроль за роботою магістрату, його департаментів та служб, здійснював президент міста, якого (як і першого віце - президента міста) обирали, згідно зі ст. 21 і 23 статуту депутати міської ради з поміж депутатського корпусу на строк їх повноважень, спочатку на 3 роки, а з 1896 р. – на 6 років. Президент міста був наділений відповідно до вимог статуту досить широкими повноваженнями: головував на засіданнях міської ради, очолював магістрат і виконував у межах міста Львова функції повітового старости.
У другій половині ХІХ ст. для Львова характерною була тенденція зростання чисельності населення. Це призвело до збільшення обсягу діяльності магістрату та обсягу роботи, яку виконували працівники виконавчого органу. Тому у 1874 р. службовці магістрату звернулися з проханням до міської ради про підвищення заробітної плати. Міські радні висунули пропозицію провести реорганізацію магістрату, провідним принципом якої мало стати скорочення штатних посад службовців, котрі змінювались би у різних відділах, службах магістрату так званими “канцелярськими працівниками”.
Проведена реорганізація не дала бажаних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Історія львівського магістрату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок