Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Криміналістична техніка і науково-технічний прогрес

Криміналістична техніка і науково-технічний прогрес

Назва:
Криміналістична техніка і науково-технічний прогрес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,30 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Криміналістична техніка і науково-технічний прогрес


Поступальний розвиток суспільства характеризується багатьма діалектично обумовленими суперечностями, внаслідок яких закономірно проявляються різноманітні негативні явища: техногенні і екологічні катастрофи, епідемії і епізоотії, стихійні лиха та війни. Проте, мабуть, жодне з них у соціальному аспекті не створює таких тяжких, інколи трагічних наслідків, як злочинність у всіх її різнобічних формах прояву. На відміну від інших негативних явищ, при всій їхній небезпечності для суспільства, злочинність не має меж ні в часі, ні в просторі. Вона спотворює людську спільноту, деформує загальнолюдські цінності, підриває економіку, постійно загрожуючи життю і благополуччю всіх і кожного. Причому її небезпека в історичному аспекті розвитку суспільства постійно зростає. У наш час у всіх країнах світу ріст злочинності випереджує зростання кількості населення. Ось чому боротьба із злочинністю часто асоціюється з боротьбою за виживання суспільства.
У загальній системі заходів боротьби зі злочинністю, що вживаються суспільством в особі його державних структур, а саме правоохоронних органів, особлива увага традиційно приділяється профілактиці і поєднанні із засобами розкриття та розслідування злочинів. Усвідомлена суспільством потреба наукового обґрунтування системи таких заходів, їх напрацювання і практичної реалізації завжди була і є залежною від досягнень науки і техніки. Це у кінцевому підсумку і зумовило свого часу зародження криміналістики як науки. Найвиразніше така зумовленість простежується у сфері криміналістичної техніки, де у найскладніших формах і способах поєднались проблеми науки, техніки, суспільства і людини. Власне, ці проблеми, а точніше закономірності їхнього виникнення й зумовлюють потребу їх подальшого дослідження, що і є завданням нашої статті.
На сьогоднішні досить грунтовно висвітлювались питання щодо характеру взаємозв’язків розвитку загальної теорії криміналістики, криміналістичної техніки і науково-технічного прогресу у працях багатьох криміналістів, зокрема В.М. Панюшкіна ("Науково-технічний прогрес і кримінальне судочинство"), М.А. Селіванова ("Науково-технічні засоби розслідування злочинів"), Є.П. Іщенка ("ЕОМ в криміналістиці"), А.А. Ексархопуло ("Основи криміналістичної теорії"). Однак ця багатоаспектна проблема потребує свого подальшого глибокого системного вивчення. Як видається, є потреба комплексного з’ясування питань, пов’язаних з теорією і практикою виникнення й розвитку криміналістичної техніки, аналізом закономірного зв’язку цього процесу не тільки з науково-технічним прогресом, а й суспільним прогресом. Потребують дослідження й вивчення питання правового регулювання, організації, науково-методичного забезпечення розвитку криміналістичної техніки, шляхів ефективного використання її у розкритті та розслідуванні. Крім того, досліджується характер і напрями впливу суспільного та науково-технічного прогресу на розвиток криміналістичної техніки, аналізується специфіка організації та правового регулювання запровадження досягнень науки й техніки у практику боротьби із злочинністю.
Історично зумовлені тенденції формування правових та організаційних основ застосування криміналістичної техніки внаслідок свого закономірного характеру, діють і сьогодні. Незважаючи на цей чинник, їхній зміст має свої особливості, зумовлені економічними, соціальними і політичними особливостями розвитку суспільства.
З розвитком науково-технічного прогресу зростають можливості криміналістичних засобів і методів у розкритті злочинів. Треба враховувати, що досягнення науково-технічного прогресу доступні також і кримінальному середовищу. З цього приводу С.М. Трегубов зауважив, що покращуючи суспільне життя, багаточисленні технічні відкриття дають в руки злочинців нові удосконалені знаряддя для вчинення злочинів і створюють сприятливу обстановку для їхньої діяльності [1, с.4]. В сучасних умовах ця тенденція дедалі посилюється: використання комп’ютерної техніки, сучасних засобів "електронного спостереження" в злочинній діяльності перестало бути рідкістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Криміналістична техніка і науково-технічний прогрес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок