Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Нотаріат

Нотаріат

Назва:
Нотаріат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,42 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Контрольна робота
з курсу “Нотаріат”
1.
Нотаріат (лат.notarius-писар, секретар) – система органів і посадових осіб, на яких покладено обов’язок посвідчувати беззаперечні права і факти, що мають юридичне значення, а також інші нотаріальні дії з метою надання їм юридичної вірогідності. Організацію і діяльність нотаріату регулює Закон України “Про нотаріат” від 2 вересня 1993р. Для вчинення нотаріальних дій в містах, районних центрах, та інших населених пунктах створено державні нотаріальні контори. Керівництво державним нотаріатом здійснює Міністерство юстиції України та його органи на місцях. У населених пунктах, де немає, окремі нотаріальні дії(посвідчення заповітів, доручень, засвідчення правильності копій документів та справжності підписів на них, накладання заборони відчуження нерухомого майна, тощо)вчиняють посадові особи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських Рад народних депутатів. Учинення нотаріальних дій за кордоном покладається на консульські установи України, а у випадках, передбачених чинним законодавством, на дипломатичні представництва України. Посвідчення заповітів і доручень, прирівняних до нотаріальних, може провадитись в особливих випадках також:
- головними лікарями, їх заступниками з мед.частини або черговими лікарями лікарень, лікувальних закладів, санаторіїв, а також директорами й головними лікарями будинків для престарілих та інвалідів;
- капітанами морських суден або суден внутрішнього плавання, що плавають під прапором України;
- начальниками розвідувальних, арктичних та інших подібних до них експедицій;
- начальниками ,їх заступниками з медичної частини, старшими та черговими лікарями госпіталів, санаторіїв та інших військово-лікувальних закладів;
- командирами (начальниками) військових частин, з єднань, установ і закладів;
- начальниками місць позбавлення волі.
Посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії є нотаріусом. Нотаріусом може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, пройшов стажування протягом шести місяців, склав кваліфікаційний іспит та одержав свідоцтво про право займатися нотаріальною діяльністю. Нотаріус не може працювати за сумісництвом в інших установах, крім викладацької і наукової роботи у вільний від основної роботи час. Призначення на посаду державного нотаріуса та звільнення з посади провадять управління юстиції Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Вперше Закон “Про нотаріат” регулює приватну нотаріальну діяльність. Реєстрацію цієї діяльності проводять відповідні управління юстиції за заявою особи, яка має свідоцтво про право займатися нотаріальною діяльністю. Відмова в реєстрації приватної нотаріальної діяльності не допускається. Особа, яка вперше починає свою нотаріальну діяльність, складає в урочистій обстановці присягу про виконання своїх обов’язків згідно із законом і власною совістю. Нотаріус має право вимагати від підприємств, установ і організацій відомості і документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій;складати проекти угод і заяв, виготовляти копії документів, давати роз’яснення з питань вчинення нотаріальних дій, а також давати консультації правового характеру. Нотаріуси можуть об’єднуватися у регіональні, загальнодержавні, міжнародні спілки й асоціації для захисту своїх соціальних та професійних прав, здійснення методичної і видавничої роботи, створення спеціальних фондів. Нотаріус зобов’язаний: виконувати свої професіональні обов’язки відповідно до закону і складеної присяги;сприяти громадянам і організаціям у здійсненні їхніх прав та захисті законних інтересів, роз’яснювати права та обов’язки, попереджати про наслідки вчинюваних нотаріальних дій;зберігати в таємниці відомості, одержані у зв’язку з вчиненням нотаріальної дії;відмовляти у вчиненні нотаріальної дії у разі невідповідності її законодавству України або міжнародним договорам. Шкода, заподіяна незаконними або недбалими діями державного нотаріуса, відшкодовується в порядку, передбаченому законодавством України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Нотаріат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок