Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Юрист в сучасному суспільстві

Юрист в сучасному суспільстві

Назва:
Юрист в сучасному суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Юрист в сучасному суспільстві


Зміна суспільних відносин і реформування економіки приводять до швидкої динаміки законодавства. Виходячи з цього, простим громадянам важко орієнтуватися в законодавстві, яке постійно змінюється, тим більше такий процес ускладнює захист ними своїх прав у суді.
Хоча зараз населення стає все більш грамотним у правовому відношенні, не боячись звертатися до суду, державних органів і т.д., все ж таки далеко не всі можуть собі дозволити самостійність у рішенні даного питання.
Одним із самих надійних гарантів захисту і відновлення прав і законних інтересів громадян і юридичних осіб є юрист.
Відносини юристів і сучасного суспільства можна виразити в задачах, що стоять перед юристами, зокрема:
Основна - надання кваліфікованої юридичної допомоги громадянам і юридичним особам.
Сприяння в охороні прав і законних інтересів громадян і юридичних осіб.
Зміцнення і забезпечення авторитету суду і справедливого здійснення правосуддя.
Повага прав, честі і достоїнства інших осіб.
Усіляка виховна робота з громадянами по дотриманню і виконанню законів.[3]
Належний захист прав і основних свобод людини на які мають право всі особи, незалежно від того, чи є ці права економічними, соціальними і культурними, або цивільними і політичними, вимагає щоб всі особи мали ефективний доступ до юридичних послуг, наданим незалежною юридичною професією.[2]
В Статуті ООН люди усього світу підтверджують, серед іншого, свою рішучість створити умови при яких може підтримуватися справедливість, і проголошують в якості однієї зі своїх цілей досягнення міжнародного співробітництва в розвитку і заохоченні поваги прав людини й основних воль без розходження на основі раси, статі, мови, або релігії.
Загальна Декларація Прав Людини проголошує принципи рівності перед законом, презумпції невинності, права на справедливе і публічне слухання незалежним і безстороннім трибуналом, і всі гарантії необхідні для захисту кожного обвинуваченого в злочині.
Міжнародна Угода по Цивільних і Політичних Правах проголошує, крім того, право на суд без необґрунтованої затримки і право на справедливе і відкрите слухання компетентним, незалежним і безстороннім трибуналом створеним за законом.
Міжнародна Угода по Економічним, Соціальним, і Культурним Правам повторює зобов'язання Держав за Статутом сприяти загальній повазі і дотриманню прав і свобод людини.
В Постанові Ради Європи №(78) 8 „О юридичній допомозі і консультаціях” прийнятій Комітетом Міністрів 2 березня 1978 року на 284-ом засіданні Міністрів йдеться, що право на доступ до правосуддя і на справедливе слухання гарантується статтею 6 Європейської Конвенції про Права Людини і є основним аспектом будь-якого демократичного суспільства Надання юридичної допомоги не повинне більше розглядатися як добродійність незабезпеченим особам, але як зобов'язання всього суспільства у цілому.
Ніхто не повинний бути відвернений економічними перешкодами від здійснення або захисту свого права в будь-якому суді, що визначає цивільні, комерційні, соціальні або податкові питання. З цією метою, всі особи повинні мати право на необхідну юридичну допомогу в судових розглядах.
Юридична допомога повинна надаватися навіть якщо особа може оплачувати лише частину витрат на розгляди. У цьому випадку, юридична допомога може надаватися з фінансовим внеском особи, якій надається допомога, що не повинен перевищувати того розміру, який ця особа може оплатити без неприйнятних труднощів.
Юридична допомога повинна покривати усі видатки, понесені особою, що одержує юридичну допомогу в здійсненні або захисті своїх юридичних прав і зокрема оплати юриста, витрат на експертів, свідків і переклади.
Юристи повинні постійно підтримувати честь і достоїнство своєї професії в ролі істотних агентів здійснення правосуддя.[2]
Обов'язки юристів у відношенні їхніх клієнтів повинні включати:
Консультації клієнтів у відношенні їхніх юридичних прав і обов'язків, і у відношенні функціонування юридичної системи в тому ступені, у якому це має відношення до юридичних прав і обов'язків клієнтів;
Надання допомоги клієнтам усіма можливими образами, і прийняття юридичних дій для захисту їхніх інтересів;
Надання допомоги клієнтам у судах, трибуналах або адміністративних органах, в міру необхідності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Юрист в сучасному суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок