Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Приватна охоронна структура як соціальна необхідність держави

Приватна охоронна структура як соціальна необхідність держави

Назва:
Приватна охоронна структура як соціальна необхідність держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,26 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
У процесі побудови правової держави особливо гостро постає проблема надійного захисту прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб держави. Конституцією України передбачено, що держава гарантує рівноправність усім громадянам та захист власності і не допускає жодних обмежень чи переваг для окремих її форм [1]. Тож безпека кожної форми власності повинна бути забезпечена однаково. На практиці ж державну й суспільну власність захищають, як правило, державні установи, а щодо приватного підприємця, то він залишається сам на сам зі своїми проблемами. Саме це зумовило необхідність участі недержавних охоронних організацій у здійсненні загальнонаціональної політики забезпечення охоронної власності.

За даними директора Інституту економічних реформ НАН А. Турчинова, непродумана податкова політика держави провокує перехід багатьох підприємств і організацій у тіньову сферу діяльності. Близько 80% організацій в Україні тією чи іншою мірою працюють на тіньову економіку. А це відчутно впливає на їх захист, оскільки їх не в змозі захистити ні закон, який вони порушують, ні державні правоохоронні органи.

Немає потреби доводити, що неблагополучна криміногенна ситуація — фактор, який не сприяє розвитку бізнесу. Це положення не спрацьовує лише у випадку бізнесу із забезпечення безпеки.

Криміногенна ситуація в Україні тривалий час після 1991 року погіршувалася і, за прогнозами, зміни на краще відбудуться нешвидко. Якщо раніше побутові вбивства становили 55% від загальної кількості навмисних убивств, то нині лише 20% — і це за умови збільшення загальної кількості таких злочинів. Різко підвищився показник кількості вбивств з корисливих мотивів: гине багато комерсантів, зростає кількість убивств на замовлення.

Зазначені недоліки безпекового простору свідчать про відсутність єдиної державної політики у здійсненні приватної охоронної діяльності.

Деякі приватні охоронні підприємства зуміли організувати свою діяльність із охорони фізичних та юридичних осіб на рівні, який забезпечує виконання необхідних послуг цієї діяльності. Зокрема, фахівці відзначають високий рівень організації охоронної фірми «Служба безпеки БАРС», що є однією з найбільших комерційних організацій у цій галузі. Приватна фірма, відповідно до умов укладених договорів, бере на себе матеріальну відповідальність за збереження майна своїх замовників, діяльність її поширена на всій території України. Окремі філії ТОВ «Служба безпеки БАРС» взаємодіють з місцевими правоохоронними органами, укладають відповідні угоди з ДСО при УМВС на місцях щодо захисту товарно-матеріальних цінностей і забезпечення безпеки громадян.

Накопичено цікавий досвід у галузі захисту особистості, цінностей і іншими охоронними організаціями. Деякі з них змогли вирішити правові проблеми організації охоронної діяльності в Україні через налагодження системи взаємодії з державними правоохоронними органами у частині проектування, монтажу та розробки засобів охоронної сигналізації. Державні правоохоронні органи здійснюють контроль за діяльністю таких організацій за допомогою участі в системі їхнього управління.

На нашу думку, недержавні охоронні підприємства готові співпрацювати з різними органами державної влади, які виконують відповідну функцію щодо охорони і безпеки підприємств та проводять контроль цих питань.

Проте існує низка факторів, що ускладнюють налагодження належної взаємодії державних структур у діяльності із забезпечення економічної безпеки й правопорядку в Україні. Серед них — превалювання в деяких відомствах командно-адміністративного методу управління, небажання враховувати умови, що складаються у сфері охоронного бізнесу чи наміру використовувати останні лише заради власної вигоди; криміналізація ринку безпеки; правовий вакуум у сфері законодавчого регулювання в частині приватної охоронної діяльності.

Проведений аналіз законодавства, що регламентує приватну охоронну діяльність в Україні, свідчить про необхідність детальнішого розгляду питань, які стосуються правового стану суб'єктів цього виду діяльності — приватних охоронців. Чинне законодавство чітко не регламентує статус приватних охоронних підприємств як недержавних правоохоронних організацій. Статус їх нині зовсім не визначений, як і статус приватних охоронців. Чинне законодавство не поширює на громадян, які надають послуги з приватної охорони, дію законів, що закріплюють правовий статус працівників правоохоронних органів. Інших положень, що визначають статус приватних охоронців, у законодавстві України нині не існує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Приватна охоронна структура як соціальна необхідність держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок