Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і предмет, метод і система курсу „Судові та правоохоронні органи України

Поняття і предмет, метод і система курсу „Судові та правоохоронні органи України

Назва:
Поняття і предмет, метод і система курсу „Судові та правоохоронні органи України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,79 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція
з курсу „Судові та правоохоронні органи України”
Тема: „Поняття і предмет, метод і система курсу „Судові та правоохоронні органи України”


План
Поняття, предмет, метод і система дисципліни „Судові та правоохоронні органи України”. Її співвідношення з іншими юридичними дисциплінами.
Законодавство та інші правові акти (джерела), які регулюють організацію і діяльність судових та правоохоронних органів в Україні.
Поняття праовоохоронної діяльності. Її основіні риси (ознаки) та завдання.
Основні напрямки (функції) правоохоронної діяльності.
Поняття про правоохоронні органи України, їх види.


Поняття, предмет, метод і система дисципліни „Судові та правоохоронні органи України”
Учбова дисципліна ''Судові та правоохоронні органи України" має на меті ознайомити студентів з будовою, структурою, комплектацією, порядком формування, вирішенням кадрових питань та із загальними засадами судової діяльності. Серед державних органів суди та правоохоронні органи займають специфічне становище в силу особливостей їх формування, повноважень, вимог до працівників, завдань і мети їх діяльності.
В широкому розумінні предмет (зміст) дисципліни розкривається в проблемах і положеннях, які вивчаються в ній. Предмет даного курсу охоплює, в першу чергу, дані про державні органи, які здійснюють правоохоронну діяльність, а також дані щодо окремих недержавних формувань, покликаних сприяти правоохоронній діяльності. Крім цих даних важливе значення мають положення щодо функцій (напрямків) правоохоронної діяльності, а також принципів організації і діяльності правоохоронних органів, їх системи і структури, порядку формування і повноважень, завдань і взаємодії як з державою в цілому, так і один з одним.
Сукупність відмічених проблем і положень вивчається в певній послідовності, яка і обумовлює систему дисципліни "Судові та правоохоронні органи України". Системою вивчення даної дисципліни передбачено засвоєння матеріалу від простішого до більш складного. В цілому система розділів дисципліни побудована з врахуванням місця, значення і функцій кожного з судових та правоохоронних органів, є логічно послідовною. Спочатку розкривається зміст і система предмету, поняття правоохоронної діяльності і правоохоронних органів, правосуддя і його демократичних засад (принципів). Далі послідовно вивчається судова система України, прокуратура, адвокатура та інші правоохоронні органи. З предметом дисципліни тісно пов’язаний її метод. Під методом, звичайно, прийнято розуміти сукупність принципів і прийомів пізнання та практичного перетворення дійсності. Основним методом вивчення дисципліни "Судові та правоохоронні органи України" є метод діалектики, який складає філософську, світоглядну основу будь-якої науки, в тому числі і правової. В плані філософської методології право, закон, юридичні установи розглядаються як похідні (вторинні) від матеріальних умов життя нашого суспільства, як надбудова над відповідним економічним базисом. Судові та правоохоронні органи завдяки цьому методу розглядаються в діалектичному зв'язку з такими суспільними явищами як правосвідомість, злочинність, законність та ін. Крім загального діалектичного методу вивчення цієї дисципліни застосовуються методи формально-юридичний, конкретно соціологічний, порівняльного аналізу, системного підходу та деякі інші.
Оскільки дисципліна "Судові та правоохоронні органи України" має свій предмет і метод вивчення, вона є самостійною юридичною дисципліною і вивчається окремо, а не в складі інших юридичних дисциплін (курсів).
У вищих закладах освіти України давно вивчалась дисципліна, яка сприяла студентам-юристам у засвоєнні знань про суди, правосуддя, органи прокуратури, юстиції, адвокатури, попереднього розслідування тощо. Ця дисципліна давала студентам певну суму знань про основні інститути правоохоронної системи.
Якщо розглядати це питання в історичному плані, то слід відмітити, що до революції 1917 року лише в окремих юридичних закладах освіти були намагання започаткувати вивчення самостійної дисципліни з назвою "Судоустрій".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Поняття і предмет, метод і система курсу „Судові та правоохоронні органи України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок