Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Реалізація права

Реалізація права

Назва:
Реалізація права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,89 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
РЕФЕРАТ
Реалізація права


План
Вступ..........................................................................................................3
Поняття реалізації права і її форми..............................................4
Застосування права як особлива форма реалізації права............9
Характеристика актів застосування права...................................13
Тлумачення правових норм, як важливий елемент правозастосування.........................................................................17
Висновок...................................................................................................24
Список використаної літератури.............................................................26


Вступ
Проблеми реалізації права завжди були в центрі уваги юридичної науки, але це не робить їх простіше. Навпаки, проникнення в даний процес, всесторонній його аналіз ставили перед ученими все більш важкі завдання.
Ще в період перебудови, одна з центральних проблем з якою зіткнулося суспільство, - розвиток демократії у поєднанні з дотриманням законності і дисципліни. Це означає, що які б ні були радикальні зміни в економічній, політичній, соціальній і інших сферах, вони повинні здійснюватися лише діставши схвалення законодавчої влади. Разом з тим в правовій практиці були властиві правовий нігілізм, декларативність багатьох законодавчих встановлень. Без подолання вказаних недоліків побудова правової держави неможлива.
Формування правової держави передбачає пошану до закону, права, строге дотримання юридичних норм. У даному зв'язку теоретичні проблеми реалізації права набували особливої практичної значущості. Необхідний аналіз правореалізуючої діяльності в самих різних аспектах, бо шлях від створення закону до втілення його розпоряджень у фактичну поведінку людей вельми складний, залежить від багатьох чинників.
Об'єктом дослідження в даній роботі є процес дослідження шляхів і форм реалізації права.
Предметом дослідження є саме право.
Мета дослідження полягає в розкритті змісту поняття реалізації права і форм реалізації права.
Для реалізації мети необхідно вирішити наступні завдання:
1. Вивчити поняття реалізації права і виявити шляхи реалізації права.
2. Вивчити поняття форм реалізації права і розгледіти основні форми їх реалізації.
У зв'язку зі всім викладеним, перейдемо до обширнішого розгляду теми.
1.Поняття реалізації права і її форми
Реалізація норм права — це втілення розпоряджень правових норм у правомірній поведінці суб'єктів права, в їх практичній діяльності, її можна розглядати як процес і як кінцевий резуль-тат.
Реалізувати нормативні розпорядження, що містяться в за-конах та інших нормативно-правових актах, означає втілити в життя — у суспільні відносини, поведінку громадян — волю за-конодавця й інших суб'єктів правотворчості, спрямовану на вста-новлення правопорядку. Без такої реалізації право втрачає своє соціальне значення і призначення.
Реалізація права є складний процес, що протікає в часу. У ньому беруть участь не тільки сторона, носії суб'єктивних прав і обов'язків, але і держава в особі різноманітних органів: правотворческих, правоисполнительных, правоприменительных. Реалізація права як процес утілення права в життя містить у собі, по-перше, юридичні механізми реалізації права і, по-друге, форми безпосередньої реалізації права, коли фактичні життєві відношення знаходять юридичну форму.
Юридичні механізми реалізації права різноманітні, їхнє утримання визначається особливостями правової системи тієї або іншої країни.
У романо-германской правовій системі процес правореализации містить у собі такі етапи.
Перший етап - зведення природного права в закон (позитивне право), надання йому нормативної форми. Ядро природного права складають права людини, його соціально-правові претензії, що випливають із природи людини і товариства. Для реалізації цих домагань необхідно законодавче, нормативне визнання їхньою державою. Зведення прав людини в закон означає: а) їхнє конституційне закріплення; б) їхнє закріплення в поточному законодавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Реалізація права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок