Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Безкоштовно реферат скачати: Екологічно-правовий статус людини і громадянина

Загрузка...

Екологічно-правовий статус людини і громадянина / сторінка 9

Назва:
Екологічно-правовий статус людини і громадянина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,25 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Правосуддя є найбільш демократичним, об'єктивним і справедливим засобом вирішен-ня різноманітних справ, які пов'язані насамперед з правами і свободами людини та громадянина в екологічній сфері.
Тому в законодавстві України передбачено гарантії при здійсненні правосуддя. Однією з таких гарантій є принцип, згідно з яким кожна людина має право на правову допомогу, яка в передбачених законом випадках надається безоплатно (ст. 59). Для надання правової допомо-ги при вирішенні справ у судах та інших державних органах, а також для забезпечення права на захист від обвинувачення в Україні діє ад-вокатура.
На захист екологічних прав людини та забезпечення гарантій право-суддя спрямовані також конституційні принципи, згідно з якими ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази (ст. 60), ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відпові-дальності одного виду за одне й те саме правопорушення (ст. 61), особа вважається невинуватою у вчиненому злочині до того часу, поки це не встановлено обвинувальним вироком суду (ст. 62) і т. ін.
Разом з обов'язком держави та її органів забезпечувати реалізацію і охороняти від порушень екологічні права і свободи, а також здійснен-ня судового захисту Конституція України передбачає право кожної людини захищати свої права й свободи від порушень і протиправних посягань будь-якими не забороненими законом засобами (ст. 55).
Кожна людина також має право на відшкодування за рахунок дер-жави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю дер-жавних та інших органів, їхніх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень в екологічній сфері.
Права на захист своїх екологічних прав і майнових інтересів кожна людина може здійснити, звернувшись до суду (для судового захисту) або до правоохоронних та інших органів у порядку, передбаченому Законом України "Про звернення громадян" від 2 жовтня 1996 р.
Міжнародний захист екологічних прав і свобод людини гаран-тується як Конституцією України, так і міжнародними актами з прав людини. Зокрема, Конституцією (ч. З ст. 55) передбачено, що кожна людина має право після використання всіх національних засобів пра-вового захисту звертатися для захисту своїх прав і свобод до відпо-відних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжна-родних організацій, членом або учасником яких є Україна.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Екологічно-правовий статус людини і громадянина

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок