Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Нагляд за технічним станом транспортних засобів. Нагляд за технічним станом транспортних засобів

Нагляд за технічним станом транспортних засобів. Нагляд за технічним станом транспортних засобів

Назва:
Нагляд за технічним станом транспортних засобів. Нагляд за технічним станом транспортних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,85 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реєстрація та облік транспортних засобів

Транспортні засоби (далі - Т3)є джерелом підвищеної загрози. Тому до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам і пройшли державний огляд.

Транспортні засоби підлягають обов'язковій державній реєстрації. Реєстрація і облік здійснюється органами ДАІ Міністерства внутрішніх справ У каїни. Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування автомобілі, автобуси, самохідні машини, сконструйовані на шасі автомобілів, мотоциклів всіх типів, марок і моделей, причепи, напівпричепи та мотоколяски. Усі інші механічні засоби (транспортні) підлягають відомчій реєстрації та обліку.

Порядок реєстрації та обліку транспортних засобів визначається Правилами державної реєстрації і обліку автомобілів, автобусів, самохідних машин, сконструйованих па шасі автомобілів, мотоциклів всіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10. 1993 р. Реєстрація транспортних засобів здійснюється на підставі заяви власника та документів, що засвідчують його особу, правомірність придбання або отримання транспортного засобу, відповідність конструкції транспортного засобу встановленим вимогам безпеки. Правомірність придбання транспортних, номерних агрегатів підтверджується документами, які скріплені печаткою, що видані торговельною організацією, митними органами та судами, нотаріальними конторами, органами соціального захисту населення, пІдприємствами-виробниками транспортних засобів, військовими частинами, підприємствами, підрозділами ДАІ тощо.

Транспортні засоби повинні бути зареєстровані в підрозділах ДАІ протягом 10 діб незалежно від їх технічного стану. На справні ТЗ видаються талони про проходження технічного огляду. Якщо ТЗ має технічні несправності, з якими його експлуатація забороняється, то такий талон не видається, а виданий раніше вилучається. Огляд ТЗ при реєстрації, перереєстрації, знятті з обліку проводиться працівниками РЕП ДАІ. Якщо власник ТЗ з поважних причин не може представити його в РЕП, то огляд може проводитись державтоінспектором органу внутрішніх справ за місцем знаходження ТЗ, при цьому видається акт технічного огляду, завірений його розбірливим підписом і особистою печаткою (штампом). Таким же чином оформляється акт, виданий РЕП ДАІ, для подання в інші РЕП. Під час реєстрації (перереєстрації) переобладнаних ТЗ огляд проводиться працівниками РЕП ДАТ з оформленням акта технічного огляду. Перед реєстрацією ТЗ перевіряється через базу даних викраденого в Україні транспорту, яка повинна бути в ЕОМ.

Державні номерні знаки на військовий автомобільний транспорт видаються тільки за листами Генерального штабу Збройних Сил України.

Якщо на мототранспорт втрачені документи, що стверджують факт їх придбання, і одержати їх дублікати неможливо, такий мототранспорт реєструється за висновками, затвердженими керівниками управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі.

Реєстрація ТЗ, сконструйованих самостійно, здійснюється на підставі документів, що стверджують правомірність придбання номерних вузлів і агрегатів, які вказані в п.8 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів всіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1993 р. На інші запасні частини такими документами можуть бути - товарні чеки, накладні на відпуск матеріальних цінностей і корінці до прибуткових касових ордерів, а також інші документи, що підтверджують законність їх придбання. Якщо вони придбані на ринку або в приватного власника, від заявника відбирається докладне пояснення.

ТЗ, конфісковані митними органами чи за рішенням суду, можуть реєструватись без свідоцтв про реєстрацію (технічних паспортів), якщо про це є запис в документах про вилучення ТЗ. Реалізація конфіскованих ТЗ проводиться на аукціонах або через торговельні організації з видачею довідок-рахунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Нагляд за технічним станом транспортних засобів. Нагляд за технічним станом транспортних засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок