Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фіксація результатів слідчого огляду місця події

Фіксація результатів слідчого огляду місця події

Назва:
Фіксація результатів слідчого огляду місця події
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,09 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Фіксація результатів слідчого огляду місця події.
Основним способом фіксації результатів огляду місця події є складання протоколу. Слідчий складає його, як правило, після закінчення огляду. Під час огляду він робить чорнові замітки для майбутнього протоколу. Складається протокол на місці події, а не в кабінеті слідчого, бо в процесі написання його нерідко виникають сумніви щодо тих чи інших обставин, які можуть бути з певністю розв'язані лише на місці.
Відповідно до ст. 195 КПК УРСР протокол огляду складається з додержанням правил ст. 85 КПК, УРСР, яка визначає загальні положення про протоколи слідчих дій. До протоколу додаються певні матеріали, які пояснюють його зміст; в їх числі можуть бути фотознімки, матеріали звукозапису, кінозйомок (ст. 85' КПК УРСР), плани, схеми, зліпки тощо (ст. 85 КПК УРСР).
Протокол огляду місця події має велике значення, оскільки він є джерелом доказів. Тому до нього пред'являються високі вимоги. Зокрема, він має бути написаний грамотно, детально, точно, ясно і доступно. Складається протокол з трьох частин; вступної, описової та заключної.
У вступній частині викладається, де, коли, хто, о котрій годині, в присутності кого і на яких підставах провадив огляд місця події. Тим самим ця частина містить дані, які перш за все надають протоколу значення процесуального документа. У вступній частині слід також зазначити обставини, за яких проведено огляд: умови освітлення, погода, температура повітря тощо.
В описовій частині послідовно зазначають усе, що було виявлено під час огляду. Тут описують межі і загальну характеристику оглянутого місця, входи чи виходи, дані про шлях злочинця, точне розташування предметів з зазначенням їх найважливіших ознак, негативні обставини тощо.
Для точності викладу не потрібно застосовувати такі вирази, як «поблизу», «віддалік», «навпроти», «поруч». Слід уникати слів «праворуч» та «ліворуч» або додатково зазначати, з якого боку дивляться при цьому на предмет; значення мало відомих для не спеціалістів назв предметів, наприклад, в галузі техніки, слід коротко розшифровувати. При цьому доцільно користуватися спеціальними довідниками для слідчого.
Для чіткості викладу можна рекомендувати ділити описову частину протоколу на підрозділи з відповідними заголовками.
У протоколі описується, а не пояснюється все, що виявив слідчий. В нього не потрібно записувати свої власні міркування і припущення відносно будь-яких обставин на місці події, оскільки вони можуть бути помилковими, а це, в свою чергу, може привести до не­правильних висновків як самого слідчого, так і інших осіб, які будуть знайомитись з протоколом.
У заключній частині протоколу зазначається: які предмети було вилучено, як вони упаковані та куди направлені, які виготовлені зліпки, які види і в яких умовах проведено фото- чи кінозйомки тощо. Якщо на місці події знайдено труп, то в протоколі також зазначається, куди направлено його та речі, які зроблено зауваження присутнім при огляді особами з приводу дій слідчого, якщо такі зауваження мали місце, та яке рішення прийняв щодо них слідчий.
Протокол пишеться слідчим від руки або друкується на друкарській машинці. Його підписує слідчий і всі особи, які брали участь у огляді, і поняті. Виготовлені при огляді копії і моделі слідів, а також плани, креслення додаються до протоколу, про що в ньому роситься відповідний запис.
Допоміжними способами фіксації результатів огляду місця події є фото- і кінозйомка, а також виготовлення планів і схем (рис. 35, 36). Фотознімки місця події (орієнтовні, оглядові, вузлові і детальні) доповнюють протокол і дають змогу точно показати розта­шування місця події відносно навколишньої місцевості, зафіксувати вигляд цього місця і окремих його деталей.
Фотозйомка провадиться у присутності понятих, а в протоколі огляду зазначаються всі точки, з яких її проведено. Виготовлені після огляду фотознімки повинні мати пояснювальний текст, дату проведення зйомки, підпис слідчого і, при можливості, понятих.
 
Рис. 35. Схематичний план місця події.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фіксація результатів слідчого огляду місця події

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок