Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Історичні етапи становлення і розвитку науки криміналістики та криміналістичних підрозділів

Історичні етапи становлення і розвитку науки криміналістики та криміналістичних підрозділів

Назва:
Історичні етапи становлення і розвитку науки криміналістики та криміналістичних підрозділів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,15 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Історичні етапи становлення і розвитку науки криміналістики та криміналістичних підрозділів


План
Основні етапи становлення і розвитку науки криміналістики
Шляхи становлення криміналістичних закладів


Основні етапи становлення і розвитку науки криміналістики
Як наука, що створила й обґрунтувала наукові методи розкриття злочинів, криміналістика виникла в останній чверті XIX ст.
У різних країнах у різні епохи поступово створювались окре-М| Державні органи, на які покладались обов'язки розслідування злочинів. У Росії, а в її складі й в Україні, як і у інших країнг на той час, становленню та розвиткові криміналістики сприяв розвиток кримінально-процесуальної науки, в надрах якої роз вивалося криміналістичне зерно. Окремі рекомендації щодо розі слідування злочинів спочатку траплялись у різних джерела* присвячених кримінальному та цивільному судочинству, у практичних рекомендаціях, керівництвах і порадах, інструкція* для слідчих та чинів поліції.
Так, у 1838-1841 pp. у Німеччині, Франкфурті, було видане двотомну працю Л. Ягеманна "Керівництво із судового розслідування", перший том якого присвячено теорії розслідування а другий том містить 344-и докладно описаних прикладів із практики та поради з проведення розслідування, які мають суто криміналістичну спрямованість.
У 1841 р. Я. Баришев видав змістовну працю "Основана уголовного судопроизводства с применением к российскому уголовному судопроизводству". У ній автор детально розглянув питання тактики проведення окремих слідчих дій, зокремг обшуку, допиту обвинуваченого, огляду місця скоєння злочину і його слідів тощо.
Подібні криміналістичні рекомендації містяться і в деяких інши> процесуальних джерелах, наприклад, виданих у 1850 р| Є. Колоколовим "Правилах и формах о производстве следствий, составленных по Своду законов".
Кінець XIX ст. знаменував небувале промислове зростання, розвиток різних галузей науки і впровадження наукових результатів у виробництво, професіоналізацію деяких видів діяльності. Водночас, набула розвитку та своєї професіоналізації і злочинність, боротися з якою, спираючись лише на здоровий глуз та попередній практичний досвід, стало неможливо. Назріла гальна потреба у консолідації набутих знань із питань виявлення та розслідування злочинів у єдину систему. Таке складне завдання взяла на себе нова наука - криміналістика.
Своє початкове вираження молода наука набула у працях цілої когорти передових поліцейських і судових чиновників,' деяких учених, чиї знання стали у пригоді слідчій та судовій практиці.
На першому напрямку переважно розроблялися питання антропометрії, дактилоскопії, описування зовнішніх ознак людини, фотографії, яка відразу ж після її винайдення була поставлена на службу поліції.
Одним із представників цього напрямку був А. Бертільйон. Йому належить розробка методу антропометричної реєстрації ототожнення злочинців, розробка методів сигналетичної і метричної фотозйомки на місці події, ідея "словесного портрета". Паралельно з бертільйонажем розроблялися методи дактилоскопічної реєстрації злочинців за відбитками пальців рук. Розвиток дактилоскопії пов'язується з іменем В. Гершеля. Першою публікацією з дактилоскопії стала стаття шотландського лікаря Г. Фолдса в англійському журналі "Природа" за 1880 р., в якій він описав феномен пальцевих відбитків, що полягав у їх незмінності протягом всього життя людини. Ф. Гальтон у 1892 р. запропонував поділити папілярні узори на три основні типи. У подальшому систему дактилоскопічної реєстрації злочинців удосконалювали інші криміналісти, зокрема, Е. Генрі, який виділив чотири типи узорів.
Другий напрямок пов'язаний з розробкою методів виявлення і дослідження так званих "німих свідків" - речових доказів. Загальновизнаним творцем і розробником самостійної галузі криміналістичної техніки - судової фотографії вважають Є. Ф. Буринського. Своє перше криміналістичне дослідження документів він провів у 1889 році, коли наочно довів у судовому засіданні можливість використання фотографічних методів із метою виявлення підробки підпису й відновлення змісту залитого тексту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Історичні етапи становлення і розвитку науки криміналістики та криміналістичних підрозділів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок