Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблеми правового регулювання діяльності ТНК

Проблеми правового регулювання діяльності ТНК

Назва:
Проблеми правового регулювання діяльності ТНК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,63 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Проблеми правового регулювання діяльності ТНК


На рубежі XX - XXI ст. транснаціональним корпораціям (ТНК) приділяється багато уваги. Сьогодні немає жодного значного процесу в світовій економіці, що відбувався б без участі ТНК. Вони приймають як пряму, так і опосередковану участь у світових економічних, а також політичних процесах. Хоча ТНК здійснюють свою діяльність у системі світового господарства, їх вплив поширюються і на політичну сферу, що дозволяє розглядати ТНК поряд із державами і міжнародними організаціями.
Зроблена велика робота щодо дослідження визначення ТНК, проте проблема самої дефініції залишається, вона пов'язана з тим, що насамперед необхідно розділити поняття "багатонаціональна" і "транснаціональна" корпорація.
ТНК можна визначити як інститут або організацію, що здійснює виробництво або послуги, не менше, ніж у шести країнах, у яких не менше 25% іноземних працівників і не менше 25 % капіталовкладень за кордоном. Діяльність даного підприємства-інституту, його управління  й інтереси обумовлені не внутрішніми, а зовнішніми чинниками, причому потреби місцевого розвитку, як правило, або ігноруються, або мало приймаються до уваги, і сама діяльність пов'язана насамперед із глобальною капіталістичною економікою.
Відмітною рисою ТНК є космополітизм їхніх інтересів, глобальність операцій, що відбиває специфіку міжнародних монополій. Незалежно від того, у якій країні була спочатку заснована корпорація, вона розглядає весь світ як єдине ціле, як арену своєї діяльності і проникає у всі кутки земної кулі в пошуках ринків, техніки, технології, людей, ідей, капіталів тощо.
В юридичній науці діяльність транснаціональних корпорацій як суб'єкта міжнародного приватного права є слабо вивченою. Найбільший внесок до розробки даної теми внесли М.М. Богуславський, Л.А. Лунц, А.А. Міронов, Б.М. Ашавський, Н. Валько, Б.І. Осьмінін, Л.А. Лялікова та інші. Основна увага в роботах цих авторів була приділена дослідженню правового статусу транснаціональної корпорації в рамках міжнародного приватного права. Був визначений приватноправовий характер відносин за участю транснаціональних корпорацій, а також виявлена основна суперечність між їх економічним змістом і правовою формою. Найбільш освітленими є поняття юридичної особи і його правова характеристика. Ці питання були розроблені в роботах наступних учених: С.Н. Братусь, А.В. Венедіктов, А.А. Пушкін, Д.М. Генкин та інші. Питанням інвестиційної діяльності присвячені роботи Н.Г. Дороніной, Г.М. Коваленко, А.Г. Богатирьова, П.І. Толмачеві.
В роботах зарубіжних вчених розглядається визначення ТНК як суб'єкта в приватноправових відносин, а також досліджуються проблеми правового регулювання їх діяльності в зарубіжних країнах.
У міжнародній практиці розроблені нормативно-правові документи, які використовуються для регулювання діяльності ТНК. Щодо регіонального рівня, то до таких документів передусім слід віднести прийняту 21 червня 1976р. Декларацію про міжнародні інвестиції і багатонаціональні підприємства. До Декларації додавався ще й такий документ, як Керівні принципи для багатонаціональних підприємств. Норми цього документа не мають імперативного обов'язкового характеру. Їх виконання є добровільною справою.
До системи керівних принципів ТНК належать: дотримання міжнародного права; підпорядкованість праву країни перебування; урахування політики цієї країни в галузі розвитку та права; співробітництво з країною перебування з виключенням практики підкупу та субсидій, а також обов'язкове невтручання у внутрішні справи.[2]
Діяльність ТНК - явище багатопланове і, отже, існує декілька точок зору на можливості її правового регулювання. Одна з основних проблем полягає в тому, що відносини за участю ТНК є об'єктом правового регулювання декількох держав, кожного в своїй частині. Розповсюдження дії правових норм однієї держави на територію інших можливо тільки з відома останніх, що знаходить своє віддзеркалення в численних міжнародних угодах і конвенціях. Не дивлячись на економічну єдність, склад ТНК характеризується незалежністю юридичних осіб, що входять до неї які, до того ж, можуть мати різну державну приналежність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Проблеми правового регулювання діяльності ТНК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок