Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Теоретичні підходи щодо визначення дефініції “валютні обмеження”

Теоретичні підходи щодо визначення дефініції “валютні обмеження”

Назва:
Теоретичні підходи щодо визначення дефініції “валютні обмеження”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,14 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Теоретичні підходи щодо визначення дефініції “валютні обмеження”


Перехід країни до ринкової економіки передбачає обмеження державного регулювання всіх економічних процесів, що відбуваються у суспільстві.
Фінансова безпека країни залежить від фінансово-правового механізму регулювання валютних відносин. Головним складовим елементом валютної політики України є валютні обмеження. Доречно зазначити, що аналіз наслідків відпливу капіталу за кордон та нестабільного валютного законодавства, що зумовлює інфляційні процеси, а також порушення правил порядку проведення валютних операцій з валютними цінностями, дає нам право більш комплексно дослідити проблеми застосування валютних обмежень.
Зауважимо, що категорія “валютні обмеження” в науковій літературі комплексно розглядається з економічної точки зору. Поряд з цим, теоретичне дослідження валютних обмежень юридичною наукою в Україні відсутнє. Хоча необхідно відмітити українських вчених: Є.О. Алісова, А.С. Гальчинського, Л.М. Кравченко, Є.В. Карманова та інших, які частково в своїх наукових працях досліджували валютні обмеження.
Комплексні дослідження валютних обмежень, які застосовуються в Російській Федерації, розглядалися в науково-теоретичних працях: І.П. Айзенберга, М.М. Артемова, О.Ю. Грачевої, Б.Ю. Дорофеєва, А.В. Емелина, М.М. Земцова, М.Г. Кальнея, В.Т. Ковальова, В.М. Крашенинникова, Л.А. Лунца, А.Г. Наговіцина, В.В. Наумова, В.О. Пушина, Н.В. Сапожникова, Г.А. Тосуняна, І.В. Хаменушка та інших.
Традиційно в науковій літературі державне регулювання валютних відносин характеризується трьома валютними режимами [11, с. 343; 27, с. 554; 30, с. 13]:
- режим державної валютної монополії;
- режим державного валютного регулювання;
- режим вільного здійснення валютних операцій [30, с. 15], або режим вільно конвертованої валюти [11, с.343; 27, с. 554].
Ми цілком погоджуємося з О.Ю. Грачовою, яка стверджує, що тип валютного режиму визначає принципи здійснення валютних операцій, повноваження і функції органів валютного регулювання та контролю, права і обов’язки юридичних і фізичних осіб щодо володіння, користування та розпорядження валютними цінностями, відповідальність за порушення валютного законодавства [11, с. 343; 27, с. 554].
На сьогодні в Україні діє валютний режим державного валютного регулювання, що юридично закріплений декретом Кабінету Міністрів України “Про систему валютного регулювання та валютного контролю” № 15-93 від 19 лютого 1993 року (далі Декрет №15-93) [1]. У Російській Федерації, як вважає О.Ю. Грачова, також встановлено режим державного валютного регулювання, що закріплено законом Російської Федерації “Про валютне регулювання і валютний контроль” [11, с. 343].
Державне валютне регулювання у своїй сутності відображає валютну політику країни, а його головним інструментом є валютні обмеження.
Історія валютних обмежень є досить специфічною, тому що вони використовувалися майже в усіх розвинутих країнах Західної Європи, а також США, Японії та інших, що застосовували політику жорстких валютних обмежень на рух капіталів та на проведення поточних валютних операцій [8, с. ].
На сьогодні, майже всі розвинуті країни відмовилися від валютних обмежень, тому що вони виконали свою місію [3, с.15], та перейшли на новий етап свого існування з впровадженням валютного режиму вільного здійснення валютних операцій. Але деякі країни - Польща, Венгрія, Чехія, Турція, Китай, Кіпр, Ізраїль, Іран, ЮАР, Греція, Португалія та інші, й досі використовують обмеження валютних операцій та репатріації валютної виручки за допомогою певних адміністративних заходів [3, с. – 16].
Як уже зазначалося, в Україні відсутнє комплексне дослідження особливостей всієї валютної системи. У той же час Є.О. Алісов приділив увагу одному елементу валютної системи – валютним відносинам [2], а Л.М. Кравченко [16] частково дослідила правові засади валютного регулювання і контролю в Україні.
Проте в Російській Федерації дослідження валютних обмежень є надзвичайно актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Теоретичні підходи щодо визначення дефініції “валютні обмеження”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок