Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Ґенеза поглядів на адміністративне право з найдавніших часів до ХІХ ст

Ґенеза поглядів на адміністративне право з найдавніших часів до ХІХ ст

Назва:
Ґенеза поглядів на адміністративне право з найдавніших часів до ХІХ ст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,64 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Інституту права імені Володимира Сташиса Класичного приватного університету

Ґенеза поглядів на адміністративне право з найдавніших часів до ХІХ ст .

Студент Василенко Ігор Петрович

Зміст

Вступ
1. Зародження управлінських відносин: підгрунтя адміністративного права
2. Виникнення засад адміністративного права: від камералістики до поліцейського права
3. Становлення науки адміністративного права
Висновки
Список використанних джерел

Вступ

Адміністративне право як самостійна галузь права , має тривалу і давню історію . В усі часи воно так чи інакше пов'язувалося з публічною владою, взаємодією держави, її органів та посадовців з громадянами та іншими учасниками суспільних відносин .
Виникнення правових норм, сукупність яких ми сьогодні називаємо галуззю адміністративного права, нерозривно пов'язане з управлінням .
За часів абсолютизму управління суспільними справами зосереджувалося в руках правителя, воля якого була законом, а дії не обмежувалися жодними адміністративними розпорядженнями . Предмету науки адміністративного права, як і її самої, ще не існувало, як не існувало сформованої системи розподілу влади, а також адміністративно-правового порядку, в рамках якого були б встановлені правовим суб'єктивні права індивіда по відношенню до державної влади .
Управління виникає тоді, коли суспільство досягає певного рівня розвитку . Воно є результатом піднесення матеріальної та духовної культури .
Проблема управління публічними справами виникала на найраніших етапах розвитку цивілізації . Так, наприклад, в Древньому Римі, Греції і Єгипті значну увагу приділяли підтримці порядку і забезпеченню лояльності громадян, благоустрою, організації війська, спорудженню доріг і каналів та інше . Поняття " поліція " означало колись управління справами поліса - міста-держави . І лише в останні три-чотири століття це поняття стає тотожним визначенню спеціалізованої служби громадського порядку і внутрішньої безпеки .
Простежуючи історичний шлях виникнення засад адміністративного права та відзначаючи його основні тенденції, можна відзначити, що управлінські відносини є однією із первісних складових структури суспільства .
адміністративне право камералістика поліцейський
Адміністративне право у традиційному для пострадянської свідомості розумінні - галузь права, яка об'єднує юридичні норми, що регулюють відносини як між державними органами в процесі їхньої виконавчої і розпорядчої діяльності, так і між ними та громадськими організаціями й громадянами .
Важливу роль в забезпеченні реалізації наміченої політики економічних, соціальних, правових та інших перетворень у суспільстві, а також підтримка на цивілізованому рівні суспільного порядку та безпеки в країні покликано відігравати адміністративне законодавство.
Для ефективного вирішення поставлених задач адміністративне законодавство повинно враховувати реалії сучасного життя суспільства і держави, бути зрозумілим та доступним всім членам суспільства, а головне, забезпечувати конституційні гарантії належного дотримання зі сторони держави та його чиновників прав та законних інтересів людини та громадянина.
На сучасному етапі розвитку України актуальним питанням є розбудова ефективної системи державного управління шляхом проведення адміністративної реформи. Із комплексу проблем, які мають бути вирішені в рамках адміністративної реформи в Україні, більше уваги звертають на проблеми реформування виконавчої влади. У Концепції адміністративної реформи визначено п’ ять напрямів здійснення адміністративної реформи: 1) створення нової правової бази, що регламентуватиме державне управління в Україні; 2) формування нових інститутів, організаційних структур та інструментів здійснення державного управління; 3) кадрове забезпечення нової системи державного управління; 4) зміцнення та формування нових фінансово-економічних основ забезпечення системи державного управління; 5) наукове та інформаційне забезпечення системи державного управління, формування механізмів наукового інформаційного моніторингу її функціонування .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Ґенеза поглядів на адміністративне право з найдавніших часів до ХІХ ст

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок