Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Юридична деонтологія. Принципи гласності і конфідеційності.

Юридична деонтологія. Принципи гласності і конфідеційності.

Назва:
Юридична деонтологія. Принципи гласності і конфідеційності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ТЕМА: Принципи гласності та конфіденційності юридичної практичної діяльності

Зміст
1. Вступ.
2. Гласність – політика максимальної відкритості.
1.2. Відкритість правосуддя.
2.2. Інформування населення про діяльність правоохоронних
органів – обов’язок цих органів.
3. Принцип конфіденційності - на захисті інтересів держави і громадян.
3.1. 3.1. Випадки, коли вступає в дію принцип конфіденційності.
3.2. Право адвоката на одержання інформації і принцип
збереження адвокатської таємниці.
3.3. Законодавство України про доступ до публічної інформації –
права і обмеження.
3.4. Непорушність права суб’єкта на конфіденційність особистої
інформації.
3.5. Діяльність міліції та права громадян.
3.6. Конфіденційність відносин «юрист-клієнт» і випадки, коли
ця інформація підлягає розголосу.
4. Висновок.

Вступ
У своїй повсякденній практичній діяльності юристи керуються принципами гласності і конфіденційності. Ці, на перший погляд, протилежні поняття насправді тісно пов’язані між собою. Політика гласності і конфіденційності у юридичній практиці (зокрема, під час судового розгляду) забезпечує захист прав та інтересів всіх учасників і суб’єктів юридичної справи у процесі її вирішення.
Розглянемо докладніше, що ж таке гласність і конфіденційність.

2. Гласність – політика максимальної відкритості.
1.2. Відкритість правосуддя
Гласність у широкому тлумаченні цього слова – це політика максимальної відкритості будь-якої суспільної діяльності, оприлюднення повної інформації про таку діяльність та можливість її вільного обговорення. Відкритий (публічний) характер діяльності вимагає від органів законодавчої, виконавчої і судової влади інформувати громадськість про свою діяльність та прийняті рішення. Дотримання принципу гласності є однією з основних гарантій конституційного права громадянина на інформацію як складової права на свободу думки і слова (ст. 34 Конституції України). 
Щодо гласності судового процессу, то цей принцип окремо закріплений у п. 7 ст. 129 Конституції України.
Одним із основних принципів здійснення правосуддя в Україні, поряд із такими принципами, як законність, незалежність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, свобода в наданні своїх доказів суду тощо, є гласність та відкритість розгляду юридичних справ.
Гласність судового процесу забезпечує захист прав особи в суді. Здійснення охоронних функцій гласності, відкритості судового процесу можливість інформувати як учасників процесу, присутніх в суді громадян, так і громадськість в цілому про сутність розглянутих справ, причини вчинення злочину, заходи впливу на злочинця і профілактику подібних злочинів.
Принцип гласності, закріплений у Конституції України та інших законодавчих актах забезпечується, насамперед, розповсюдженням інформації у всіх сферах суспільного і державного життя через спеціальні інформаційні служби, електронні й друковані засоби масової інформації та інші засоби інформування. Саме з цієї причини вищим судам України надано право мати власні друковані органи (газети і журнали). 
Що стосується адвокатської діяльності, то статтею 4 Закону України про "Принципи та організаційні форми діяльності адвокатури" закріплена норма, згідно з якою адвокати та адвокатські об'єднання діють на засадах добровільності, самоврядування, колегіальності та гласності. На забезпечення принципу гласності їх створення та діяльності здійснюється реєстрація адвокатських об'єднань у Міністерстві юстиції України, адвокати одержують свідоцтва затвердженого зразка на право займатися адвокатською діяльністю. При цьому адвокати та адвокатські об’єднання зобов’язані письмово повідомляти місцеві органи влади про свою реєстрацію чи одержання свідоцтв.
2.2. Інформування населення про діяльність правоохоронних
органів – обов’язок цих органів.
Діяльність органів міліції, прокуратури, Служби безпеки України та інших правоохоронних органів України також здійснюється на засадах гласності і відкритості.
Зокрема, 1 липня 2010 Верховною Радою України був прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування керівниками правоохоронних органів громадськості про стан законності та заходи щодо її зміцнення».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Юридична деонтологія. Принципи гласності і конфідеційності.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок