Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат: Племінна справа у тваринництві: правові засади

Племінна справа у тваринництві: правові засади / сторінка 2

Назва:
Племінна справа у тваринництві: правові засади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,04 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
1].
Згідно ст.6, Закону України «Про племінну справу у тваринництві» виділяються такі завдання племінної справи у тваринництві:
створення, збереження, відтворення та раціональне використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної (генетичної) цінності з метою поліпшення генетичної якості тварин, підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності галузі;
забезпечення функціонування єдиної системи селекції у тваринництві, зокрема ідентифікації племінних тварин, племінного обліку, бонітування, оцінки тварин за якістю потомства та іншими ознаками, формування інформаційної бази даних з племінної справи та періодичної публікації аналітичних відомостей з племінної справи у тваринництві;
одержання тварин з новими високими генетичними ознаками;
ефективне використання в селекційному процесі найцінніших світових племінних (генетичних) ресурсів поліпшуючих порід;
формування власного експортного потенціалу племінних (генетичних) ресурсів;
збереження генофонду існуючих, локальних і зникаючих вітчизняних порід;
забезпечення генетичного різноманіття;
впровадження у виробництво науково-технічних досягнень з питань генетики, селекції і відтворення тварин;
створення селекційних досягнень[2, ст.6].

2. ПРАВОВИЙ СТАТУС ТА ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ СУБ’ЄКТІВ ПЛЕМІННОЇ СПРАВИ У ТВАРИННИЦТВІ.

Згідно із ст. 5, Закону України «Про племінну справу у тваринництві» виділяють такі суб’єкти племінної справи у тваринництві:
власники племінних (генетичних) ресурсів;
підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які беруть участь у виробництві, збереженні, використанні, створенні, визначенні племінної цінності племінних (генетичних) ресурсів, торгівлі племінними (генетичними) ресурсами та надають послуги, пов'язані з племінною справою у тваринництві;
власники неплемінних тварин – споживачі племінних (генетичних) ресурсів та замовники послуг з племінної справи у тваринництві[2, ст.5].

Суб’єктам племінної справи у тваринництві, які здійснюють свою діяльність у межах прийнятих загальнодержавних програм селекції у тваринництві, Міністерство аграрної політики України залежно від напряму їх діяльності та якості племінних(генетичних) ресурсів присвоюється відповідний статус на основі Положення про присвоєння відповідних статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві, затвердженого спільним наказом Мінагрополітики та УААН від 17 липня 2001 р. № 215/66, зареєстрованого в Мінюсті України 20 серпня 2001 р. за № 721/5912.
Під статусом розуміється певний стан суб’єкта племінної справи у тваринництві, який визначається видом і напрямом його діяльності,якістю наявних племінних(генетичних) ресурсів та рівнем ведення селекційно-племінної роботи. Відповідний статус суб’єкта племінної справи у тваринництві визначається за результатами проведення державної атестації та переатестації на основі Положення про відповідність суб’єктів племінної справи у тваринництві статусу племінного заводу, племінного репродуктора і племінного птахо репродуктора, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук від 17 липня 2001 р. № 215/66, а у бджільництві – на основі Технологічних вимог до проведення селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва, проведення атестації пасік і видачі племінних свідоцтв (сертифікатів), затверджених наказом Мінагрополітики України від 20 вересня 2000 р. № 185/83.
Статус присвоюють залежно від напряму діяльності та якості племінних (генетичних) ресурсів суб’єктам племінної справи у тваринництві: племінний завод, племінний репродуктор, селекційний центр, підприємство (об’єднання) з племінної справи, контрольно-випробовувальна станція, підприємство (лабораторія) генетичного контролю, підприємство (лабораторія ) з трансплантації ембріонів, також лабораторія з оцінки якості тваринницької продукції, кінний завод, заводська конюшня, іподром, трен депо, племінна пасіка, племінний бджоло розплідник, племінна станція із шовківництва, гренажний завод[3, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Племінна справа у тваринництві: правові засади

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок