Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат на тему: Племінна справа у тваринництві: правові засади

Племінна справа у тваринництві: правові засади / сторінка 3

Назва:
Племінна справа у тваринництві: правові засади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,04 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
347].
Щодо легалізації суб’єктів племінної справи, то можна виділити норму ст. 11, Закону України «Про племінну справу у тваринництві», де передбачено, що державна реєстрація суб'єктів племінної справи у тваринництві племінних і підконтрольних тварин здійснюється шляхом внесення відповідних даних про них до державних книг племінних тварин, суб'єктів племінної справи - до Державного реєстру суб'єктів племінної справи у тваринництві, селекційних досягнень - до Державного реєстру селекційних досягнень у тваринництві. Державна реєстрація проводиться з метою формування інформаційних автоматизованих баз даних про племінні (генетичні) ресурси. Суб'єкти племінної справи у тваринництві мають право на безоплатний доступ до даних державних книг племінних тварин, Державного реєстру суб'єктів племінної справи у тваринництві та Державного реєстру селекційних досягнень у тваринництві у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері тваринництва [2, ст.11].
Власники племінних (генетичних) ресурсів зобов'язані мати сертифікати племінних (генетичних) ресурсів, які є документальним підтвердженням якості та племінної цінності племінних (генетичних) ресурсів при їх придбанні, реалізації та торгівлі. Положення про сертифікати племінних (генетичних) ресурсів та зразки сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері тваринництва[2, ст.13].
Суб'єкти племінної справи у тваринництві, які зареєстровані в Держплемреєстрі, повинні подавати (надсилати) Міністерству аграрної політики та продовольства України такі документи:
Щороку до 1 лютого:
кількісні та якісні показники продуктивності стада й виробничо-господарської діяльності суб'єкта племінної справи у тваринництві за попередній рік станом на 1 січня, погоджені в Міністерстві аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим чи головних управліннях агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій згідно;
довідку районної служби ветеринарної медицини про ветеринарно-санітарний стан господарства (крім підприємств, що не є власниками племінних (генетичних) ресурсів).
За півріччя до 10 липня:
кількісні та якісні показники продуктивності стада й виробничо-господарської діяльності суб'єкта племінної справи у тваринництві за півріччя станом на 1 липня;
довідку районної служби ветеринарної медицини про ветеринарно-санітарний стан господарства (крім підприємств, що не є власниками племінних (генетичних) ресурсів).
Щокварталу до 10 числа наступного кварталу:
кількісні та якісні показники продуктивності стада й виробничо-господарської діяльності суб'єкта племінної справи у тваринництві з початку року на звітну дату;
інформацію про корів з продуктивністю 10 000 кг і вище, що закінчили лактацію, за звітний квартал[4].

3. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ У ГАЛУЗІ ПЛЕМІННОЇ СПРАВИ У ТВАРИННИЦТВІ.

Господарська діяльність у племінній справі в тваринництві ,пов’язана з виробництвом, зберіганням і реалізацією племінних (генетичних) ресурсів, проведенням генетичної експертизи походження та аномалій тварин, підлягає ліцензуванню відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» Ліцензії на таку діяльність видає Мінагрополітики та продовольства. Інші види діяльності з племінної справи у тваринництві ліцензуванню не підлягають. [1, с. 257-258].
А що стосується норми Закону України «Про племінну справу у тваринництві», а саме статтею 9 передбачено, суб'єктам племінної справи у тваринництві (крім власників неплемінних тварин) за результатами державної атестації (переатестації) присвоюється відповідний статус. Відповідність суб'єктів племінної справи у тваринництві певному статусу визначається напрямом їх господарської діяльності, якістю наявних племінних (генетичних) ресурсів, рівнем ведення селекційно-племінної роботи та участю у створенні селекційних досягнень тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Племінна справа у тваринництві: правові засади

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок