Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат українською: Племінна справа у тваринництві: правові засади

Племінна справа у тваринництві: правові засади / сторінка 5

Назва:
Племінна справа у тваринництві: правові засади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,04 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Він узгоджується з первинним зоотехнічним та бухгалтерським обліком і складається з таких елементів:
Ідентифікації(присвоєння клички та ідентифікаційного номера);
Зважування;
Проміри;
Запис інформації про тварину у відповідні форми племінного обліку.
Таким чином, у племінних господарствах ведуть індивідуальний облік походження і продуктивності тварин усіх статевих і вікових груп. Форми племінного обліку тварин ведуть спеціалісти суб’єктів племінної справи у тваринництві незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності до вибуття тварини, після чого передаються і зберігаються в архіві[3, с. 348].


ВИСНОВКИ

Враховуючи вищезазначене, треба з акцентувати увагу на спеціальному суб’єкті племінної справи, як власників племінних (генетичних) ресурсів. Постає питання, чому на цей суб’єкт встановлюється тягар отримання ліцензії. Адже, дослідивши нашу тему, нам відомо, що держава вказує та застосовує імперативну норму, потребуючи у таких суб’єктів як власників племінних ресурсів дозвіл у Міністерства аграрної політики та продовольства України. Чим це пов’язано? А саме с тим, що ліцензія повинна бути у атестованих суб’єктів, тобто спеціалістів у цій справі. Ці суб’єкти повинні знати свою власну справу, а якщо б цим видом діяльності займався кожен господарюючий суб’єкт, то це дуже нашкодило би здоров’ю людей, тому цим самим держава забезпечує продовольчу безпеку країни. Безпека полягає у правильному застосуванні теоретичних знань власників генетичних ресурсів, на практиці.
Також слід відмітити на підставі нашого дослідження, що держава потребує від власників генетичних ресурсів щорічної, піврічної, щоквартальної звітності. Це також обумовлено тим, що держава захищає здоров’я людини та підтримує харчову безпеку,тим самим, коли потребує у господарюючих суб’єктів відповідні довідки у державної ветеринарної служби, кількісні та якісні показники певних тварин, і цим самим держава забезпечує контроль, за додержанням законодавства у сфері поліпшення племінних і продуктивних якостей тварини, тому що галузь тваринництва є однією із найважливішої галузі народного господарства та харчування суспільства.
Тоді можна зробити висновок, що господарська діяльність власників племінних (генетичних) ресурсів, пов’язана з одним із дуже відповідальних галузей сільськогосподарського виробництва та за порушення законодавства у галузі племінної справи у тваринництві, може наступати відповідальність, передбачена законодавством України.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

Аграрне право : [підруч. для студ. вищ. навч. закл.] / В. П. Жушман, В. М. Корнієнко, Г. С. Корнієнко та ін. ; за ред. В. П. Жушмана та А. М. Статівки. – Х. : Право, 2010. – С. 257-258.
Про племінну справу у тваринництві : закон України від 15.12.93 № 3691-XII. - [Електронний ресурс]. – Режим доступу: // zakon.rada.gov.ua.
Аграрне право України: підручник / В. М. Єрмоленко, О. В. Гафурова, М. В. Гребенюк [та ін.]; за заг. ред. В. М. Єрмоленка. – К. : Юрінком Інтер, 2010. – С. 347-348.
Про затвердження Положення про Державний реєстр суб’єктів племінної справи у тваринництві : наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.06.2012 № 358. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : // zakon.rada.gov.ua.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Племінна справа у тваринництві: правові засади

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок