Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Племінна справа у тваринництві: правові засади

Племінна справа у тваринництві: правові засади

Назва:
Племінна справа у тваринництві: правові засади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,04 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»


Індивідуальна робота(Реферат)
з дисципліни Аграрне право на тему:
«Племінна справа у тваринництві: правові засади»

Виконав:
Студент V курсу
Факультету №4
Групи: № 04-13-20
Коцинян Меружан Оганесович
Перевірила: аспірант кафедри земельного та аграрного права Кульчій І.М.Харків
2013
ПЛАН

ВСТУП………………………………………………………………………………..………3

1. ПОНЯТТЯ, ЗАВДАННЯ ТА ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЛЕМІННОЇ СПРАВИ У ТВАРИННИЦТВІ.………….……………………………………………..….4

2. ПРАВОВИЙ СТАТУС ТА ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ СУБ’ЄКТІВ ПЛЕМІННОЇ СПРАВИ У ТВАРИННИЦТВІ.…………...……………….……………………………...6

3. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ У ГАЛУЗІ ПЛЕМІННОЇ СПРАВИ У ТВАРИННИЦТВІ…………………………………………….9

4. ОБ’ЄКТИ ПЛЕМІННОЇ СПРАВИ У ТВАРИННИЦТВІ: ВИМОГИ ДО РОБОТИ З ПЛЕМІННИМИ (ГЕНЕТИЧНИМИ) РЕСУРСАМИ……………………………………...10

ВИСНОВКИ………………………………………………………………………………….12

СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………………………13
ВСТУП
На сучасному етапі, аграрний сектор в нашій державі посідає дуже важливе місце і є одним із головних галузей суспільного життя. Також аграрний сектор важливий для подальшого розвитку економічних та торговельних відносин з іншими державами. Саме на підґрунті майбутніх «євроінтеграційних процесів», держава повинна розвиватися у цьому напрямку, реалізовувати сільськогосподарську продукцію на світовому рівні та бути конкурентоспроможною державою. Насамперед галузь тваринництва сьогодні є однією з найпріоритетніших галузей аграрного розвитку країни. 
Як свідчить світовий досвід, зростання продуктивності тварин і підвищення якісних характеристик продукції тваринництва можливе лише за рахунок сталого розвитку селекції й племінної справи. Правове регулювання племінної справи зумовлене потребою забезпечення породної чистоти вітчизняного тваринництва і виведення нових високопродуктивних порід тварин. Одержані селекційним шляхом породи сільськогосподарських тварин мають певні сталі якості, що характеризують їх сільськогосподарську цінність і продуктивність. Втрата порідної чистоти тваринництва може призвести до втрати цих якостей, що істотно зменшить продуктивність сільського господарства.
Більш важливого значення має поширення корисних властивостей тварин вітчизняного походження, одержані в процесі діяльності суб’єктів племінної справи у тваринництві та підтримку прояву цих властивостей у максимального періоду часу. Поряд із цим, все більше частіше промислове тваринництво стало використовувати спеціалізовані, високопродуктивні генотипи імпортної селекції, що призводить до втрати генотипів вітчизняної селекції та виникнення проблеми суттєвого зменшення генетичного різноманіття, зниження резистентності(стійкість організму) тварин та суттєвої залежності від імпорту племінних (генетичних) ресурсів.


1. ПОНЯТТЯ, ЗАВДАННЯ ТА ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЛЕМІННОЇ СПРАВИ У ТВАРИННИЦТВІ.
Правове забезпечення організації племінної справи у сільському господарстві регламентується Законом України від 15 грудня 1993 р. «Про племінну справу у тваринництві» (в редакції від 09 грудня 2012 р.), який визначає загальні правові, економічні та організаційні основи племінної справи у тваринництві, спрямовані на поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин, підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності галузі[1, с. 257].
Також конкретні суспільні відносини племінної справи у тваринництві можуть регулюватися іншим законодавчими актами, зокрема ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про ветеринарну медицину», нормами Цивільного кодексу України, Кодексом України про адміністративні правопорушення тощо.
Згідно зі ст. 1 зазначеного Закону племінна справа — це система зоотехнічних, селекційних та організаційно-господарських заходів, спрямованих на поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин[2, ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Племінна справа у тваринництві: правові засади

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок