Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративні правопорушення та адміністративна відповідальність

Адміністративні правопорушення та адміністративна відповідальність

Назва:
Адміністративні правопорушення та адміністративна відповідальність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
298,39 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Херсонський національний технічний університет


«Адміністративні правопорушення та адміністративна відповідальність»
Реферативна робота з дисципліни «Основи правознавства»Херсон 2013
План

Вступ
Адміністративне правопорушення, його ознаки
Юридичний склад адміністративного правопорушення
Поняття, суть та основні риси адміністративної відповідальності
Види адміністративних стягнень
Висновки
Література

Вступ


Адміністративні правопорушення та адміністративна відповідальність – невід’ємні складові сучасного життя будь-якої країни, адже кожне правило має своїх порушників, а кожен порушник має понести своє покарання. Але перед тим, як застосовувати карні заходи, треба розібратися, чи дійсно порушник є винною особою та, якщо це так, наскільки винним він є.
Я вважаю цю тему актуальною, тому що, як кажуть, «незнання законів не звільняє від відповідальності», тобто, щоб гармонійно співіснувати з суспільством, треба знати його закони та санкції, які накладаються за наявності порушень цих законів.
Головною метою даної роботи є розгляд понять адміністративне правопорушення та адміністративна відповідальність для поглиблення знань та детальнішого розуміння теми.
Основними задачами даної роботи є:
Розглянути поняття адміністративне правопорушення та адміністративна відповідальність;
Розглянути види адміністративних правопорушень;
Розглянути види адміністративної відповідальності;
Розглянути види адміністративні стягнень та умови їх накладання;
Поглиблення знань з теми для їх подальшого застосування у суспільному житті.
Адміністративне правопорушення, його ознаки та юридичний склад

Адміністративне правопорушення – це порушення норм адміністративного права.
Кожне правопорушення як явище реальної дійсності чиниться конкретною особою, або групою осіб, у певному місці та часі, суперечить діючій правовій нормі, характеризується точно визначеними ознаками. Водночас, всі правопорушення мають певні загальні риси.
Законодавче визначення поняття адміністративного правопорушення викладено у статті 9 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Чинне адміністративне законодавство України, визначаючи поняття "адміністративне правопорушення", розкриває його матеріальний зміст та юридичну природу, соціальну суть і таким чином визначає об'єктивні та суб'єктивні ознаки проступку.
Об'єктивними ознаками адміністративного правопорушення є суспільна небезпека (суспільна шкідливість), протиправність, караність; суб'єктивними - винність, осудність.На сьогодні серед юристів майже не існує суперечок про природу та матеріальні властивості адміністративного правопорушення, але аспект його суспільної небезпеки і шкідливості є найбільш дискусійним.
Деякі автори виключають суспільну небезпеку з числа ознак адміністративного проступку (Петров Г. І., Якуба О. М., Строгович М. С), інші - вважають її поширення однаковим як на злочин, так і на проступки (Луньов О. Є., Шишков О. Ф., Серьогін А. В.). Голосніченко І. П. вважає поняття суспільної небезпеки адміністративних проступків як таке, що завдає шкоди суспільним відносинам, оскільки у лінгвістичному значенні "небезпечний" - це шкідливий, здатний завдати шкоду.
У Кодексі України "Про адміністративні правопорушення" ці проступки не названі "суспільно-небезпечними", але наявні такі визначення, як "настання шкідливих наслідків", "діяння, що посягає на...", "завдана шкода" тощо. Це дає можливість характеризувати адміністративне правопорушення як суспільно небезпечне.Шкода є невід'ємною ознакою кожного правопорушення.
Характер шкоди можна розрізняти за об'єктом, розміром та іншими ознаками, але правопорушення завжди завдає соціальну шкоду.
Шкода, завдана правопорушенням, знаходить свою оцінку у санкції правової норми. Про високу її міру свідчать санкції типу: адміністративний арешт, виправні роботи, позбавлення спеціального права, високі суми штрафів з твердою нижньою межею. Про незначну міру завданої правопорушенням шкоди свідчать такі адміністративні стягнення, як попередження, штрафи незначних розмірів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Адміністративні правопорушення та адміністративна відповідальність

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок