Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Податкова система Швеції

Податкова система Швеції

Назва:
Податкова система Швеції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,40 KB
Завантажень:
1479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
1. Охарактеризувати систему оподаткування однієї зарубіжної країни. Назва країни – Швеція.

Податки є основним джерелом коштів, які мобілізує держава для виконання своїх функцій. Також державі належать власні заходи, які вона отримує від виробничої та інших форм діяльності або у вигляді надходжень платежів за ресурси , які належать держав. Основним методом формування ресурсів держави при провідній ролі приватної і колективної власності є податки, що і визначає їх місце в ринковій економіці. Проте податки – це не лише метод формування бюджету, а й інструмент регулювання соціально-економічних процесів.

Податкова система кожної країни відображає її специфічні умови формування. Створення податкової системи повинно базуватися на науковому підході, досягненні орієнтирів економічної політики та максимальному врахуванні зовнішніх чинників.

Податкова система ― це сукупність установлених у країні податків.

Науковий підхід до створення податкової системи передбачає :

1) системність

2) встановлення визначальної бази

3) формування правової основи

4) вихідні принципи побудови податкової системи

Податкова система Швеції дворівнева, децентралізована: податки стягуються як центральною владою, так і регіональними (земельними) органами влади. Види податків визначає Рикстаг (парламент країни), а ставки встановлюють місцеві влади (лени й комуни). Оподатковування орієнтоване на споживання. Податки на особові податки громадян і внески (податки) по соціальному страхуванню перебувають на досить високому рівні, а за рахунок ПДВ і податків на споживання забезпечується до 2/3 всіх податкових доходів бюджету й ще приблизно 20 % дають прямі податки.

Важливе місце в системі податків займає податок на прибуток корпорацій. Всі компанії й інші види організаційно-правової форми, такі як товариства з обмеженою відповідальністю, повинні бути зареєстровані в Патентному й Реєстраційному відділі, для того щоб одержати статус юридичної особи. Звичайно як мінімум 50 % керуючих директорів і головний директор повинні бути резидентами країн ЄС або Європейських держав. Проте можливі виключення із правил, надавані Відділом Патентів і Реєстрацій або Урядом, відносно юридичних осіб, більша частина ради директорів яких складається з нерезидентів Швеції.

Національний податок на прибуток стягується з резидентів із усього доходу, а з нерезидентів - з доходів, отриманих зі шведських джерел. Компанія вважається податковим резидентом, якщо вона утворена (зареєстрована) у Швеції або має постійне представництво на її території.

Ставка податку на прибуток корпорацій установлена в розмірі 28 %. Не існує розходжень при оподатковуванні розподіленого й нерозподіленого прибутку компанії. Також не існує ніяких місцевих податків для корпорацій.

Прибуток визначається відповідно до загальноприйнятих принципів бухгалтерського обліку, з невеликим коректуванням з метою оподатковування. При підрахунку прибутку акції оцінюються по нижній ринковій ціні. Альтернативний метод оцінки - 97 % ціни придбання, але він повинен застосовуватися при оцінці всього акціонерного портфеля.

Оподатковувана база зменшується на суми витрат на ведення бізнесу, включаючи відсотки по кредитах на інвестування філії або придбання нового обладнання. Існує перелік витрат, які не віднімаються, такі, як перевищуючі встановлені норми витрати на розважальні заходи й витрати, пов'язані з операціями з алкогольними напоями.

Норми амортизаційних відрахувань для цілей оподатковування звичайно збігаються з нормами бухгалтерської амортизації.

Для устаткування, патентів, торговельних марок, іміджу фірми, суми амортизаційних відрахувань списуються прямолінійним методом по ставці 20 % у рік або методом зменшення балансової вартості по ставці 30 %.

Той або інший метод може використовуватися за умови, що всі активи будуть оцінені з використанням того самого методу в році. Також існує прямолінійний метод списання по залишковій вартості по ставці 25 %.

Устаткування з передбачуваним строком використання менш 3 років або вартістю менш 2000 шведських крон може бути списане в рік його придбання. Але встановлений граничний розмір списання амортизаційних відрахувань, що не перевищує 10000 шведських крон для компаній із щорічним оборотом більше 200 мільйонів шведських крон або з річним середньообліковою кількістю найманих робітників 200 чоловік.

Будинки амортизуються по ставках, що варіюється від 2 до 5 % від вартості придбання (не включаючи витрати на поліпшення їхньої якості). Амортизаційні ставки залежать в основному від цілей використання будинків. Земля не є предметом нарахування амортизації, хоча витрати на рекультивацію земель і можуть амортизуватися по ставці 5 % у рік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Податкова система Швеції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок