Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Екологічне законодавство України

Екологічне законодавство України

Назва:
Екологічне законодавство України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
1326
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зміст

1. Поняття екологічного права України……………….3

2. Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»(25.VI.1991р.)……………...4

3. Права та обов’язки власників природних ресурсів і природо користувачів………………………………..4-6

4. Червона книга України……………………………...6-7

5. Використана література……………………………….8

Поняття екологічного права України

Згідно з Конституцією України обов’язком держави є забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, збереження генофонду українського народу.

Екологічне право – це система правових норм, що регулюють суспільні відносини у сфері охорони довкілля і раціонального використання природних ресурсів.

Ця система норм є комплексною, тобто екологічне право має міжгалузевий характер і охоплює земельне, водне, лісове, гірниче законодавство, відповідні норми кримінального, адміністративного та інших галузей права. Воно регулює питання використання територій та природних ресурсів України; забезпечення екологічної безпеки; затвердження проблем охорони навколишнього середовища, національних програм ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; оголошення в разі необхідності зонами надзвичайних екологічних ситуацій окремих місцевостей України; проведення політики в галузі охорони природи, екологічної безпеки, природокористування, землекористування тощо.

Природне середовище України включає озоносферу та тверду земну кору, що відносяться до території України.

Правовий захист навколишнього природного середовища означає сукупність правових норм, спрямованих на здійснення заходів для його збереження й оздоровлення, раціонального використання природних ресурсів.

Відповідно до Конституції України кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля і разом з тим кожен зобов’язаний не чинити шкоди природі, відшкодовувати завдані їй збитки.

Законодавство про охорону навколишнього середовища складається із Законів України «Про природно-заповідний фонд України», «Про охорону атмосферного повітря», «Про охорону і використання тваринного світу», «Про екологічну експертизу», Земельний, Водний, Лісовий, Повітряний кодекси України, Кодекс законів про надра тощо, за виконанням яких здійснюється прокурорський нагляд природоохоронними прокурорами.

Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»(25.VI.1991р.)

Визначає правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища; принципи охорони природного середовища: обов’язковість дотримання екологічних стандартів; гарантування екологічно безпечного середовища; екологізацію матеріального виробництва; гласність і науковість; відповідальність за порушення тощо.

Громадянам гарантовано право на безпечне життя та здоров’я, право об’єднуватись у громадські природоохоронні формування; на отримання необхідної інформації та екологічну освіту, на компенсаціє шкоди, завданої їх здоров’ю, на участь в обговоренні проектів законодавчих актів стосовно довкілля, здійснення загального та спеціального природокористування, подання до суду позовів про відшкодування збитків.

Вони зобов’язані берегти природу, раціонально використовувати її багатства, не порушувати екологічні права інших тощо.

Закон визначає повноваження рад та органів управління щодо охорони природного середовища. Особлива увага приділяється охороні природно-заповідних, курортних зон, рідкісних видів тварин.

Права та обов’язки власників природних ресурсів і природокористувачів

Згідно з Конституцією України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, морської економічної зони є об’єктами права власності українського народу. Від його імені права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.

Право власності передбачає володіння, користування та розпорядження природними багатствами. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами відповідно до закону. Вони не повинні використовуватися на шкоду людині і суспільству.

Право природо користувача – це встановлений державою порядок використання об’єктів природи. Це право похідне від права власності на землю та багатства природи.

Право загального природокористування означає гарантовану законом можливість громадян користуватися здоровим навколишнім природним середовищем та їх обов’язок дотримуватися встановлених правил охорони природи.

Право спеціального природокористування встановлюється державою для цільового використання окремих видів природних ресурсів.

Підставою для використання відповідних об’єктів є акт компетентного державного органу про надання цих об’єктів окремим природокористувачам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Екологічне законодавство України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок