Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Нотаріат України

Нотаріат України

Назва:
Нотаріат України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,78 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Що таке нотаріат, нотаріус і нотаріальні дії ?

Під нотаріатом в Україні розуміється система органів і посадових осіб, на які покладено обов'язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені Законом України "Про нотаріат", з метою надання їм юридичної вірогідності (достовірності).

Нотаріус - це громадянин України, який має вищу юридичну освіту (університет, академія, інститут) і пройшов стажування протягом шести місяців в державній нотаріальній конторі або у нотаріуса, що займається приватною нотаріальною практикою, склав кваліфікаційний іспит та одержав свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю.

У чинному законодавстві України про нотаріат не дано визначення поняття нотаріальної дії, хоч цей термін широко використовується. Разом із тим, виходячи зі змісту та правових наслідків їх вчинення, під нотаріальними діями слід розуміти посвідчення безспірних прав та фактів, що мають юридичне значення, а також вчинення інших дій, спрямованих на позасудову охорону прав і інтересів осіб, що належать до повноважень нотаріальних органів. Вчинена нотаріальна дія є безспірним фактом, що не потребує додаткового доказу в суді, інших органах державної влади та місцевого самоврядування, а також на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, якщо рішенням суду, що вступило в законну силу, не було встановлено іншого.

Роль органів нотаріату в реалізації і захисті прав та законних інтересів громадян

Майже кожній людині протягом життя хоча б раз доводилось або ще доведеться звертатись до нотаріуса. Зокрема, з питаннями засвідчення копій документів, посвідчення договорів дарування чи купівлі-продажу, оформлення спадщини, посвідчення доручень тощо.

Роль органів нотаріату в реалізації і захисті прав та законних інтересів громадян є досить важливою.

Дійсно, діяльність нотаріату відчутно впливає на різні аспекти суспільного життя. На органи нотаріату покладається позасудова охорона та захист прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб та держави шляхом вчинення в межах безспірних правовідносин нотаріальних дій.

Зокрема, органи нотаріату відіграють важливу роль у правовому забезпеченні економічних відносин в державі. В певній мірі це пов’язано з переходом вітчизняної економіки до ринкової форми господарювання, створення нових видів економічної діяльності.

Від якості роботи органів нотаріату залежить нормальне функціонування цивільного обороту країни, ефективність охорони і захисту майнових прав та законних інтересів громадян та організацій. Активне залучення нотаріату в регулюванні економічних відносин створює більшу стійкість і гарантованість у поведінці учасників цивільних відносин, дає можливість скоротити кількість правопорушень, ліквідує об’єктивні передумови їх виникнення.

Згідно звіту про роботу державних та приватних нотаріусів, нотаріусами у 2007 році всього вчинено понад 21 мільйон нотаріальних дій, з яких державними нотаріусами вчинено понад 4 мільйони нотаріальних дій, приватними – 47 мільйонів.

Хто може вчиняти нотаріальні дії ?

Нотаріальні дії в Україні можуть вчинятися:

- державними нотаріусами;

- приватними нотаріусами;

- іншими посадовими особами, що не є нотаріусами.

Державні нотаріуси працюють у державних нотаріальних конторах та у державних нотаріальних архівах.

До інших посадових осіб, які не є нотаріусами, але можуть вчиняти ті чи інші нотаріальні дії, відносяться:

а) посадові особи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських Рад народних депутатів;

б) головні лікарі, їх заступники по медичній частині або чергові лікарі лікарень, лікувальних закладів, санаторіїв; директори і головні лікарі будинків для престарілих та інвалідів;

в) капітани морських суден і суден внутрішнього плавання, що плавають під прапором України;

г) начальники розвідувальних та арктичних експедицій;

д) начальники та їх заступники по медичній частині, старші і чергові лікарі військових госпіталів, санаторіїв та інших військово-лікувальних закладів;

е) командири (начальники) військових частин, з’єднань, установ і військово-навчальних закладів;

є) начальники місць позбавлення волі.

Крім вищезазначених посадових осіб, слід звернути увагу на те, що нотаріальні дії у визначених законом випадках можуть вчиняти консульські установи України.

Які нотаріальні дії можуть вчиняти посадові особи, що не є нотаріусами та в яких випадках ?

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Нотаріат України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок