Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Основні види правової відповідальності за якість продукції в CРСР

Основні види правової відповідальності за якість продукції в CРСР

Назва:
Основні види правової відповідальності за якість продукції в CРСР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,04 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ОСНОВНІ ВИДИ ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ В СРСР

КПРС і Радянська держава велика увага у своїй діяльності приділяють підвищенню технічного рівня і якості виробів, збільшенню обсягу випуску продукції вищої категорії якості. У виробництво постійно впроваджуються нові види продукції, що за своїми показниками перевершує кращі вітчизняні і закордонні чи аналоги відповідає їм, сприяючи тим найбільш повному задоволенню потреб народного господарства і населення.

Однак ще мають місце факти випуску недоброякісної, нестандартної і некомплектної продукції деякими підприємствами й об'єднаннями Тому при розгляді питання про відповідальність важливо уточнити, що варто включати в дані поняття. Як роз'яснив Пленум Верховного Суду СРСР у постанові № 1 від 5 квітня 1985 р., недоброякісної визнається така продукція, що цілком або без істотної переробки не може бути використана по призначенню. Нестандартної є продукція, випущена з відступом від затверджених у встановленому порядку стандартів і метрологічних правил, технічних умов і зразків (еталонів), незалежно від того, чи може така продукція бути використана по призначенню. Таким чином, вона містить у собі і недоброякісній продукції. І нарешті, некомплектною називається продукція, випущена без окремих деталей, запасних частин і інших елементів, що передбачені стандартом, технічними умовами, зразками (еталонами), за винятком випадків, коли в договорі між підприємствами передбачене постачання продукції без окремих непотрібних покупцю виробів (частин), що входять у комплект (п. 47 Положення про постачання продукції виробничо-технічного призначення).

Випуск недоброякісної, нестандартної і некомплектної продукції наносить дуже істотна шкода. Насамперед це негативно позначається на задоволенні потреб народного господарства і населення у відповідних видах продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання.

Випуск продукції, що не відповідає вимогам нормативно-технічної документації (стандартів, технічних умов і т.п.), веде також до додаткових витрат матеріальних, фінансових і трудових ресурсів, що вимагаються для виправлення наявних дефектів. Але ж засобу, витрачені на виправлення шлюбу, могли бути використані на інші соціальні нестатки: будівництво житла, розвиток науки і культури, транспорту, підприємств побутового обслуговування й ін.

Крім того, випуск недоброякісної, нестандартної продукції веде, образно виражаючи, до заморожування засобів, витрачених на її виготовлення.

Великий збиток наносить також випуск некомплектної продукції. Постачання продукції без потрібних чи частин деталей не дозволяє використовувати її по призначенню.

В умовах функціонування народногосподарського комплексу низька якість продукції негативно позначається не тільки на результатах діяльності підприємства-виготовлювачів, але і завдає значної шкоди споживачам такої продукції.

З огляду на всі ці обставини, радянське законодавство передбачає юридичну відповідальність за випуск недоброякісної, нестандартної і некомплектної продукції. На кожнім стандарті мається напис про те, що його недотримання переслідується законом.

У законодавство включені правові акти, що встановлюють різні види відповідальності за випуск і реалізацію недоброякісної продукції. Отже, при порушенні регламентованих законодавством відносин в області якості продукції настає юридична відповідальність, що можуть нести підприємства, об'єднання й організації, а також їхні посадові особи, окремі робітники. Державно-владний характер такої відповідальності показує, як наше суспільство реагує на наслідки неправомірного поводження, у тому числі забезпечення, що стосується, юридично регламентованого якості продукції. Використовуючи передбачені законодавством юридичні санкції, держава, що є виразником суспільних інтересів і потреб у продукції високої якості, впливає на волю, свідомість і поводження учасників процесу його забезпечення. Таким чином, законодавство, його правові норми, що встановлюють юридичну відповідальність, являють собою один з найважливіших елементів у механізмі державного керування якістю продукції.

У залежності від характеру порушення законодавства, що регулює суспільні відносини з приводу якості продукції, розрізняють такі види відповідальності, як дисциплінарна, адміністративна, цивільна, матеріальна і карна.

Дисциплінарна і матеріальна відповідальність

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні види правової відповідальності за якість продукції в CРСР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок