Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Боротьба з корупцією і організованою злочинністю у сфері оподаткування

Боротьба з корупцією і організованою злочинністю у сфері оподаткування

Назва:
Боротьба з корупцією і організованою злочинністю у сфері оподаткування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,55 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Питання боротьби з корупцією і організованою злочинністю у сфері економіки для органів податкової служби є однією з найважливіших проблем, для вирішення яких органами державної податкової служби вживаються організаційні та практичні заходи.

Не дивлячись на те, що державну податкову службу, в тому числі підрозділи податкової міліції, законодавством не віднесено до спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю, однак в межах наданих повноважень ми здійснюємо значний обсяг роботи по викриттю неправомірних дій, що містять ознаки організованої злочинності.

Державною податковою адміністрацією України постійно вживаються заходи стосовно здійснення та удосконалення взаємодії зі спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю МВС і СБУ та органами прокуратури.

Відповідно до підпункту “б” пункту 2 статті 18 Закону України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” здійснюється обмін інформацією, виконуються запити щодо проведення перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, проводяться спільні операції, а по конкретних кримінальних справах і оперативних розробках – слідчі дії та оперативно-розшукові заходи.

Працівники податкової міліції включаються до складу спільних з іншими правоохоронними органами слідчо-оперативних груп для розслідування ряду резонансних і міжрегіональних злочинів у сфері економіки.

У Волинській, Вінницькій, Одеській, Чернігівській та інших прикордонних областях напрацьовано певні форми взаємодії підрозділів податкової міліції з підрозділами органів внутрішніх справ, СБУ, митною службою у викритті фактів незаконного ввозу товарів в Україну, значна частина яких організована злочинними групами.

Підрозділи податкової міліції не обмежуються тільки викриттям двох видів злочинів, що віднесено до їх компетенції. У 2000 році в процесі виявлення ухилень від сплати податків та приховування валютної виручки і розслідування по них кримінальних справ викрито 3,4 тис. інших злочинів, у тому числі понад 3 тис. посадових. За 2 місяці поточного року додатково виявлено 500 злочинів, з них 452 – посадові.

Напрацьовано певний досвід викриття економічних злочинів з елементами організованості. Особливо це стосується ухилень від сплати податків в особливо великих розмірах з використанням фіктивних підприємств і так званих “конвертаційних” центрів.

У минулому році викрито 3,4 тис. фіктивних комерційних структур і 74 “конвертаційні центри”, з розрахункових рахунків яких до бюджету стягнуто понад 43 млн грн. Порушено 665 кримінальних справ стосовно осіб, які створили “конвертаційні центри” та ухилялись від оподаткування шляхом використання таких “центрів” і фіктивних підприємств.

За 2 місяці поточного року викрито 986 фіктивних підприємств, за фактами ухилень від сплати податків порушено 211 кримінальних справ.

Практика викриття та розслідування подібних злочинів засвідчила, що “конвертаційний центр” є, як правило, стійким організованим злочинним угрупованням з чітким розмежуванням обов’язків його учасників: керівної верхівки, диспетчера-координатора, виконавців низових ланок та мережі постійних клієнтів. Існує розподіл між центрами банків, через які вони здійснюють “відмивання” та конвертацію коштів, взаємне кредитування, обмін інформацією стосовно “тіньового” руху валют та напрацювання надійного кола клієнтів.

Подібну організацію діяльності мала злочинна група, яка складалася з 4-х осіб під керівництвом “П”, що діяла в Харківській області і займалася конвертацією коштів. Кримінальну справу відносно цієї групи у минулому році направлено до суду.

Слідчими податкової міліції у Харківській області розслідується кримінальна справа відносно організованої злочинної групи під керівництвом “С” (всього 8 осіб). Учасниками групи було створено в Криму та 4-х областях України понад 50 фіктивних підприємств, через які конвертувалися кошти та здійснювалося ухилення від сплати податків. У ході розслідування цієї справи було доказано причетність одного з учасників групи “К” до вбивства митного брокера “Б”. Майже всіх учасників групи заарештовано.

У цьому році у м. Луганську податковою міліцією викрито конвертаційний центр у складі 4-х осіб (“Б”, “М”, “Д”, “К”), що діяв тривалий час, і здійснюючи переказ безготівкових коштів у готівку через ряд комерційних підприємств. По факту порушено кримінальну справу.

Прикладом класичної організованої групи є злочинна діяльність посадових осіб дочірнього підприємства “А” “К”, “Ч” та інших, які через ухилення від сплати податків, зловживання посадовим становищем та посадовий підлог завдали державі збитків на суму понад 300 млн грн. Ця кримінальна справа розслідувалася слідчими податкової міліції і нині розглядається в суді.

Ознаки організованої злочинності містить діяльність групи посадових осіб акціонерного комерційного банку “С”. Кримінальна справа, по якій 6 посадових осіб арештовано, розслідується Слідчим управлінням податкової міліції ДПА України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Боротьба з корупцією і організованою злочинністю у сфері оподаткування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок