Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Нові інформаційні технології процесу підвищення кваліфікації працівників правоохоронних органів

Нові інформаційні технології процесу підвищення кваліфікації працівників правоохоронних органів

Назва:
Нові інформаційні технології процесу підвищення кваліфікації працівників правоохоронних органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Розширення ринку інформаційних технологій в Україні уможливлює розвиток найбільш прогресивних методів і методологій процесу отримання загальної та вузькоспеціалізованої інформації. Оскільки процес пізнання є безперервним, то в роботі фахівця завжди виникає потреба стосовно отримання додаткових знань, тобто, — у підвищенні кваліфікації. Процес пізнання реалізується через набуття досвіду та практику: знання → практика → досвід → нові знання.

Крім власного досвіду та практичних вмінь, існує ще й досвід інших фахівців, новітні наукові розробки і т.ін., опанування яких збагачує власний арсенал знань.

Інтернет — одне з інформаційних джерел — дозволяє розширити можливості стосовно отримання нових знань. Він охоплює всі сфери повсякденного буття, коли мільйони петабітів інформації містяться у всесвітній кібермережі. Вартість доступу до цієї мережі постійно знижується, а у перспективі він взагалі може стати безкоштовним (у США доступ до Інтернет на швидкостях до 64к є безкоштовним вже з 1999 року у деяких телефонних компаніях, а в Україні Укртелеком у планах на 2002 рік заявляє про надання безкоштовного доступу по телефонним лініям). Правоохоронним органам України, особливо тим, що займаються розкриттям комп’ютерних злочинів, не слід нехтувати такими інформаційними ресурсами та сервісом, яких можна отримати з всесвітньої кібермережі.

Здавалося б все просто: “заходьте” до мережі Інтернету і починайте пошук потрібної інформації. Але слід зважити на декілька аспектів.

По-перше, пошук будь-якої інформації забирає певний час у фахівця, в основному цей час витрачається на правильне формулювання запиту на пошук необхідної інформації.

По-друге, будь-яка інформація потребує певної систематизації, на що також потрібен час і певна методика.

По-третє, носіями передового досвіду чи наукових розробок є люди, і тому потрібен хоча б опосередкований контакт з такими джерелами інформації через електронну пошту.

Високу ефективність оволодіння такою інформацією забезпечує створення системи дистанційного навчання фахівців для постійного підвищення рівня їх кваліфікації. Це повинен бути не разовий захід, а постійно діючий ресурс у мережі Інтернет, де фахівці галузі, програмісти, дизайнери, користуючись певною методикою, допомагають вивчити, поглибити знання спеціаліста. Курси підвищення кваліфікації мають бути дуже динамічними, своєчасно реагуючи на ряд процесів:

зміни в чинному законодавстві України,

зміни в нормах міжнародного законодавства,

появу нових наукових розробок у правоохоронній галузі,

досвід роботи правоохоронних органів як України, так і зарубіжних країн.

Використання досвіду зарубіжних країн у певних питаннях (боротьба з організованою злочинністю, корупцією, розповсюдженням наркотиків, вчиненням комп’ютерних злочинів і т. п.) є одним з найбільш значущих моментів підвищення кваліфікації з використанням системи дистанційного навчання. Розглянемо деякі проблеми щодо формування системи дистанційного навчання правоохоронних органів.

Представляє певну зацікавленість досвід передових країн світу) США, Німеччина, Італія) з розвиненою системою демократії та власними суспільними устоями, дещо відмінними від наших. Одним з факторів їх успіху, за експертними оцінками, є високий рівень розвитку дистанційного навчання, у тому числі з юридичних дисциплін. Наприклад, у США кожен, хто має вихід в Інтернет може “попрацювати” на сайті бібліотеки Конгресу чи відповідного Університету стосовно пошуку правової інформації.

Україна може бути віднесеною до країн з перехідною економікою. Зруйнувавши соціалістичну економіку, ми ще не перейшли у повному обсязі до ринкової економіки. Процес переходу затримується через об’єктивні та суб’єктивні причини. Однією з таких комплексних причин (і об’єктивною, і суб’єктивною є низький рівень правових та економічних знань широкого загалу громадян України, у тому числі працівників правоохоронних органів.

У таких країнах, як Польща, Чеська Республіка, Російська Федерація, перехід до ринкової економіки відбувся, або здійснюється швидкими темпами, тому й нові форми злочинності і, відповідно, нові методи боротьби з нею усвідомлюються раніше. Використання досвіду цих країн є, на нашу думку, дуже актуальним для нашої країни. У який спосіб можна швидко здобути цей досвід?

Наші найближчі сусіди вийшли разом з нами з соціалістичного табору, їх досвід є більш прийнятним для нас через ментальність, сформовану в минулому. Тому встановлення прямих або опосередкованих контактів з носіями такого досвіду, у тому числі стосовно боротьби з кримінальними проявами в суспільстві, буде більш корисним для України щодо рівня технічної та правової озброєності.

Яким чином можливо це здійснити? Відкинувши організаційні питання стосовно узгодження процедури обміну досвідом, розглянемо процедуру надання такого сервісу у межах системи дистанційного навчання через Інтернет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Нові інформаційні технології процесу підвищення кваліфікації працівників правоохоронних органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок