Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Психолого - тактичні аспекти розслідування злочинів, вчинених організованими угрупованнями

Психолого - тактичні аспекти розслідування злочинів, вчинених організованими угрупованнями

Назва:
Психолого - тактичні аспекти розслідування злочинів, вчинених організованими угрупованнями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,53 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Розслідування злочинів, вчинених організованими злочинними угрупованнями, завжди представляють собою велику складність як за обсягом слідчої роботи, так і в психологічному аспекті.

Організована злочинність в Україні за 10 років незалежності держави пройшла певний шлях реорганізації. Вона має властивість створювати свої нелегальні і легальні структури, використовуючи при цьому їх можливості з метою максимального та швидкого вилучення надприбутків за умов мінімального ризику в період низької ефективності діяльності законодавчої та виконавчої влади.

На відміну від загальнокримінальної злочинності, у тому числі її групових форм, організована злочинність великий обсяг здобутих злочинним шляхом матеріальних цінностей та коштів інвестує для встановлення і підтримання корупційних зв’язків і врешті-решт для проникнення у владні структури і використання їх заради групових інтересів. Стратегічною метою найбільш відомих організованих злочинних угруповань, як свідчать матеріали, є боротьба за реальну владу у суспільстві й оволодіння головними цінностями, створеними сучасним та попереднім поколіннями українського народу.

Організована злочинність в Україні, можливо, ще не дісталася до вищого керівного складу, хоча спроби були досить реальними, наприклад, в особі колишнього прем’єр-міністра П. Лазаренка. Поки існує шанс вжити рішучих заходів для нейтралізації та певної локалізації організованої злочинності, зволікання з цього приводу можуть призвести до політичної дестабілізації, перетворення держави на кримінально-кланову або тоталітарну.

Багато вчених і фахівців, аналізуючи виникнення і розвиток організованих злочинних об’єднань, приходять до висновку, що вони виникають із простих малих неформальних антисоціальних груп на основі добровільного об’єднання з метою вчинення злочину. У подальшому вони поступово, набуваючи злочинний досвід, ускладнюють свою функціональну структуру, визначають лідерів, розподіляють ролі й функції учасників. Таким чином, прості або так звані ситуативні злочинні групи трансформуються на більш організовані злочинні об’єднання. Учасники злочинних угруповань працюють у комерційних і державних структурах, використовуючи легальні форми існування і надані їм можливості.

Слід пам’ятати, що учасники організованих злочинних об’єднань завжди надають один одному психологічну допомогу і підтримку, і тому кожен з них під час слідства почуває себе впевнено. Опинившись під слідством, одержують як моральну, так і матеріальну допомогу.

Необхідно зазначити, що у напрямах злочинної діяльності організованих злочинних об’єднань протидія по суті відноситься до засобу вчинення злочинної діяльності. При цьому протидія носить запобіжний характер, керується заздалегідь розробленими засобами, що застосовуються під час вчинення злочинних діянь, або після їх завершення, а також у разі виникнення будь-яких ексцесів.

Коли діяльність організованого злочинного угруповання привертає увагу правоохоронних органів, або порушується кримінальна справа, застосовується цілий комплекс протидій.

Протидія розслідуванню – це умисна діяльність, яку спрямовано на всіляку перешкоду процесу розслідування злочинної діяльності і встановлення істини. Протидія може бути безпосередньою або опосередкованою, коли вплив на правоохоронні органи здійснюється через інших осіб. Переважно, протидія реалізується завдяки “механізму” міжособистісного спілкування.

До попереджувальних заходів протидії розкриттю та розслідуванню злочинів відносяться такі:

ретельна конспірація злочинної діяльності;

встановлення корумпованих зв’язків з числа посадових осіб правоохоронних органів;

ретельна розвідка майбутніх об’єктів злочинної діяльності;

створення служб безпеки;

контррозвідувальна діяльність і охорона злочинного співтовариства;

введення “своїх” осіб до правоохоронних органів, до органів влади та управління;

усунення осіб, які здатні розкрити злочинну діяльність;

відпрацювання поведінки членів злочинних груп у разі викриття;

налагодження каналів зв’язку із СІзо, здійснення в майбутньому керівництва діями заарештованих;

забезпечення захисту під час провадження слідства професійними адвокатами.

У ході злочинної діяльності можуть застосовуватися заходи для приховування інформації про злочини шляхом знищення, маскування, фальсифікації (підробка документів, їх знищення, підміна об’єктів, а також слідів. Економічні злочини здійснюються багатьма способами і кожний з них є своєрідною формою протидії.

Складність розслідування кримінальних справ цієї категорії полягає і в тому, що злочини, вчинені злочинними угрупованнями, часто виходять за межі одного району, міста або регіону, а у деяких випадках – мають міжрегіональний характер. Розслідування таких справ потребує багато часу, значних сил і засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Психолого - тактичні аспекти розслідування злочинів, вчинених організованими угрупованнями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок