Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Оформлення кримінальних справ у стадії віддання до суду

Оформлення кримінальних справ у стадії віддання до суду

Назва:
Оформлення кримінальних справ у стадії віддання до суду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,56 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План

1. Порядок оформлення кримінальних справ.

2. Підготовка справ до судового розгляду.

1. Про день розгляду кримінальної справи в розпорядчому засіданні секретар судового засідання згідно зі ст. 239 КПК України сповіщає прокурора не пізніше ніж за три доби.

Коли у розпорядчому засіданні кримінальну справу було закрито провадженням, секретар судового засідання передає її секретареві суду.

Якщо ухвала розпорядчого засідання про закриття справи не оскаржена, секретар суду після закінчення строку на оскарження вилучає заповнені суддею картки на осіб, які обвинувачувались по даній справі, та оформляє справу для передачі її до архіву, а на осіб, щодо яких справу закрито і вирішено притягнути їх до адміністративної відповідальності, передає справу судді для розгляду в адміністративному порядку. Копія ухвали про закриття справи, відповідно до вимог ст. 248 КПК України, вручається обвинуваченому, потерпілому і направляється прокурору, а також адміністрації місця попереднього ув’язнення, якщо обвинувачений перебуває під вартою.

Закрита провадженням справа, яку вирішено передати на розгляд товариського суду, після закінчення строку на оскарження (подання), разом з ухвалою надсилається секретарем до товариського суду.

До товариського суду може бути направлена справа або копії необхідних матеріалів. Якщо надсилається справа, то в супровідномі листі зазначається про необхідність повернення справи.

Копія ухвали залишається в суді і разом з повідомленням товариського суду про наслідки розгляду підшивається в наряд (№ 1.13).

У тих випадках, коли по справі притягнуто до відповідальності декілька обвинувачених, а справа тільки щодо деяких з них передається до товариського суду, разом з копією ухвали суду надсилаються матеріали тільки відносно цих осіб.

Про надіслання справи секретар суду робить запис в обліково-статистичній картці (форма № 3).

По справах, які вирішено в розпорядчому засіданні повернути на додаткове розслідування або направити за підсудністю, секретар суду готує супровідний лист про надіслання їх до відповідного органу. Цей лист підписує суддя. Якщо по справі, яка надсилається на додаткове розслідування або за підсудністю, обвинувачений утримується під вартою, секретар суду повинен заготовити лист начальнику місця попереднього ув’язнення, в якому пропонується рахувати обвинуваченого за тим органом, якому надсилається справа.

Копії ухвал про повернення справи на додаткове розслідування або за підсудністю зберігаються в наряді № 1.13.

Якщо в розпорядчому засіданні вирішено змінити запобіжний захід обвинуваченому з підписки про невиїзд на взяття під варту, копія ухвали розпорядчого засідання надсилається відповідному органові внутрішніх справ для виконання. Коли змінено запобіжний захід з взяття під варту на підписку про невиїзд, копія ухвали розпорядчого засідання надсилається до місця попереднього ув’язнення для звільнення обвинуваченого. Відповіді про виконання зазначених ухвал приєднуються до справи.

Кримінальна справа з підшитою постановою судді (ухвалою розпорядчого засідання) про віддання обвинуваченого до суду не пізніше наступного дня повертається до канцелярії суду, після чого заповнюється обліково-статистична картка (форма № 3).

2. Справи до розгляду призначаються в межах установлених законом строків, відповідно до графіка проведення судових засідань, графіка днів, визначених для доставки осіб, що перебувають під вартою, при цьому вказується не тільки дата, а й година розгляду справи.

По справах, які призначено до розгляду в судовому засіданні по першій інстанції, секретар судового засідання забезпечує виготовлення і надіслання повісток (форма № 14) про виклик в судове засідання підсудних, потерпілих, позивачів, відповідачів, третіх осіб, свідків, екпертів, перекладачів, сповіщає про день і годину розгляду справи прокурора, адвоката, представників громадськості.

Доцільно передбачити призначення допиту свідків таким чином, щоб вони не гаяли часу в суді, чекаючи допиту.

Допитані і недопитані свідки повинні перебувати в різних приміщеннях, або хоча б і в одному, але щоб вони не могли спілкуватися.

У необхідних випадках зазначені особи можуть бути викликані в судове засідання телефонограмою або телеграмою.

Якщо підсудний призовник, тоді районний військовий комісаріат за місцем проживання призовника сповіщається про розгляд кримінальної справи.

У випадках відмови в порушенні кримінальної справи або закриття провадженням справи про адміністративне правопорушення та передачі її на розгляд товариського суду, постанова (ухвала) судді після закінчення строку на оскарження разом з документами надсилається до товариського суду.

Про надіслання матеріалів секретар суду зазначає в обліково-статистичній картці (журналі).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оформлення кримінальних справ у стадії віддання до суду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок