Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Митний кодекс України — основа правового регулювання митної справи в Україні

Митний кодекс України — основа правового регулювання митної справи в Україні

Назва:
Митний кодекс України — основа правового регулювання митної справи в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,19 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Як уже зазначалося, перший митний кодекс України був ухвалений Верховною Радою України 12 грудня 1991 р. Він складався з 11 розділів і врегульовував питання організації митної служби, митного контролю та митного оформлення, порядок переміщення і пропуску через державний кордон товарів та інших предметів, порядок перевезення, зберігання товарів та інших предметів, що перебувають під митним контролем, і розпорядження ними. Окремі розділи його стосувалися питань контрабанди, порушення митних правил, відповідальності митних органів України, їх посадових осіб та ін.

Зміни, які відбулися більш як за 10 років, що минули з часу його прийняття, у нашій державі і суспільстві, в економіці України, її зовнішньоекономічній діяльності тощо зумовили необхідність розроблення нового митного кодексу, що, як уже зазначалося, був прийнятий Верховною Радою України 11 липня 2002 р.

Митний кодекс України визначає засади організації та здійснення митної справи в нашій державі, регулює економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби України. Кодекс спрямований на забезпечення захисту економічних інтересів нашої держави, створення сприятливих умов для розвитку її економіки, захисту прав та інтересів суб’єктів підприємницької діяльності та громадян, а також забезпечення дотримання законодавства України з питань митної справи. Порівняно з попереднім Кодексом він значно більший за обсягом, регулює набагато ширший спектр суспільних правовідносин. Навіть загальна порівняльна характеристика цих двох кодексів дає змогу сказати, що в останньому майже у 2 рази більше розділів (11 і 21) і майже втричі більше статей (164 і 432). Певне уявлення про зміст Митного кодексу України дає назва його розділів. Як зазначалося, він має 21 розділ, а саме:

Розділ I. Загальні положення (статті 1—39).

Розділ II. Митний контроль (статті 40—69).

Розділ III. Митне оформлення (статті 70—90).

Розділ IV. Переміщення та пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України (статті 91—109).

Розділ V. Митні процедури при переміщенні товарів через митний кордон України різними видами транспорту (статті 110—153).

Розділ VI. Розпорядження товарами, що перебувають під митним контролем (статті 154—175).

Розділ VII. Підприємницька діяльність із надання послуг з декларування товарів і транспортних засобів за перевезення товарів, що переміщуються через митний кордон України або перебувають під митним контролем (статті 176—184).

Розділ VIII. Митний режим щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України (статті 185—246).

Розділ IX. Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами (статті 247—254).

Розділ X. Контроль за переміщенням через митний кордон України товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності (статті 255—258).

Розділ XI. Митна вартість товарів, методи визначення митної вартості товарів (статті 259—275).

Розділ XII. Країна походження товару (статті 275—285).

Розділ XIII. Митні пільги (статті 286—302).

Розділ XIV. Митна статистика (статті 303—310).

Розділ XV. Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (статті 311—314).

Розділ XVI. Верифікація сертифікатів про походження товарів з України (статті 315—316).

Розділ XVII. Запобігання контрабанді (статті 317—318).

Розділ XVIII. Порушення митних правил і відповідальність за них, відповідальність осіб, які беруть участь у провадженні в справах про порушення митних правил (статті 319—355).

Розділ XIX. Провадження у справах про порушення митних правил (статті 356—406).

Розділ XX. Працівники митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій (статті 407—432).

Розділ XXI. Прикінцеві положення.

Далі розглянуто найбільш суттєві риси нового Кодексу, а також проаналізовано зміст його найважливіших розділів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Митний кодекс України — основа правового регулювання митної справи в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок