Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Народ і влада: пошуки балансу інтересів

Народ і влада: пошуки балансу інтересів

Назва:
Народ і влада: пошуки балансу інтересів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Упродовж усієї історії людства його розумом не один раз опановували так звані псевдо-проблеми, які слід відрізняти від дійсних проблем. Псевдо-проблеми поділяються на три види: «ще» не проблеми, «вже» не проблеми, «ніколи» не проблеми. Приклади їх такі. У Середньовіччі серед духівництва впродовж десятків років обговорювалася проблема — скільки ангелів може вміститися на кінчику голки. Одні церковники вважали, що не більше чотирьох, інші наполягали на цифрі сім. В обговорення цієї псевдопроблеми були втягнуті представники не тільки Церкви, а й влади, усе населення країни і навіть посли інших держав.

У Стародавній Греції довго точилася суперечка між знаменитим лікарем з острова Коса — Гіппократом і не менш відомим афінським філософом і медиком Гелленом. Один вважав, що для лікування пораненого треба зробити йому кровопускання з вени, прилеглої до рани, а інший наполягав, що краще випустити кров з вени, яка лежить навпроти. До цієї полеміки також були втягнуті всі стани: духівництво, знать, військо, пересічні громадяни, селяни, ремісники. Держава розділилася на два табори: одні підтримували Гіппократа, інші — Гелле-на. Проте пізніше наукою було доведено, що кровопускання для пораненого як в одному, так і в другому варіанті є шкідливим і може призвести до смерті.

Щось подібне спостерігається зараз і в нашій країні. Приклад — недавно минуле обговорення законопроекту про Кабмін. На запитання: кого і як повинен представляти або призначати Президент, а кого — Кабінет Міністрів або парламент, намагалася дати відповідь уся Україна — представники різних гілок влади, Конституційний суд, відомі політики, політологи разом з пресою, телебаченням, радіомовленням. Проводилися обговорення мало не в усіх трудових колективах, опитування на вулицях і т. ін. Особисто мені це обговорення нагадує казку Андерсена, коли придворні короля, лакеї навперебій розхвалювали його нове вбрання, якого насправді не було на ньому, лише тому, що кравці--шахраї заявили, що той, хто не бачить плаття, не гідний посади.

Насправді, проблема, яка хвилює деяких високих чинів — хто кого і як призначає — щодо пересічних громадян є по суті псевдопроблемою. Людей хвилюють їхні доходи (зарплата, пенсії) і витрати (податки, видатки на бензин, продукти харчування, житлово-комунальні послуги тощо). Ось чим би зайнятися владі. Легко (готовий запропонувати відповідні законопроекти) розв'язати проблеми спекулятивного буму на нерухомість і землю і багато інших. І це треба робити. Робити речі корисні для людей. У той же час, зв'язку між податками, цінами і тим, хто представляє прем'єра — Президент або парламентська коаліція — немає. Більше того, КОГО і ЯК уміють призначати нинішні власті і опозиція — теж не секрет. Склад владних структур і депутатської опозиції — в наявності.

Інша справа, що для влади питання, пов'язані з призначенням — проблеми справжні. Адже від цього залежить доступ до розподілу ресурсів, виконання зобов'язань перед тими, хто її (сьогоднішню владу) привів, як говорять журналісти, до «керма». Зобов'язань перед певними вітчизняними олігархічними кругами, а можливо і ... перед іншими державами, їхніми спецслужбами, транснаціональними корпораціями. Проте, люди захлинаючись обговорюють саме те, що хвилює владу. І це не окремий епізод. Якщо подивитися уважно на всі політичні баталії (мали рацію римляни, які називали дві головні потреби народу: хліб і видовища), то можна побачити, що ми мимохіть, непомітно для себе, втягуємося в обговорення псевдопроблем, і забуваємо про власні проблеми. Яскравий тому приклад — зміни до Конституції. Далеко не ті зміни були нам потрібні.

Хто буде гетьманом?

Процес входження до Європи слід було б почати з приведення самої влади у відповідність до європейських стандартів. Якби мені довелося відповідати на запитання: «Що таке демократія по-українськи?», то можна було б відповісти так: «Це ситуація, коли в баталіях за те, хто призначатиме і розподілятиме — бере участь вся країна». Іншими словами, до того, що Кучма робив самостійно без зайвого розголосу, неокучмісти залучають усю країну. Ось і вся різниця. У всьому іншому — дежавю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Народ і влада: пошуки балансу інтересів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок