Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості забезпечення охорони правопорядку органами внутрішніх справ на транспорті

Особливості забезпечення охорони правопорядку органами внутрішніх справ на транспорті

Назва:
Особливості забезпечення охорони правопорядку органами внутрішніх справ на транспорті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,54 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Органи внутрішніх справ на транспорті здійснюють охорону громадського порядку та ведуть боротьбу із злочинністю у специфічних умовах. До таких умов, як раніше зазначалось, належать: цілодобова робота транспорту, концентрація на транспорті великих

людських потоків, зосередження на об'єктах транспорту значних матеріальних цінностей; сезонні коливання пасажирських і вантажних перевезень і т. ін.

Цілодобовий режим функціонування транспорту (це найбільш характерно для залізничного та повітряного) дозволяє особам, які мають злочинні наміри, відвідувати вокзали, аеропорти, станції, здійснювати злочини в будь-який час доби і користуватися транспортом як засобом руху. Звідси характерна особливість - більшість злочинів на транспорті здійснюється у вечірній та нічний час. Наприклад, кількість крадіжок особистого майна громадян досягає "піку" в період з 16 до 20 годин, залишається високою в проміжку часу з 20 до 24 години і трохи знижується вночі.

Цілодобовий цикл роботи транспорту, наявність підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, скупчення пасажирів, одночасне перебування на стаціонарних об'єктах і в рухомому складі величезних матеріальних цінностей, значна частина яких належить до категорії товарів широкого вжитку та підвищеного попиту, обумовлюють перетворення вокзалів, станцій, портів і аеропортів в точки особливого притягання для осіб, схильних до здійснення майнових злочинів, пияцтва, бродяжництва.

Цілодобова робота транспорту дозволяє особам, які займаються незаконною торговельною діяльністю, в будь який час доби транспортувати предмети спекуляції з місця скупки в місце реалізації. Як показують дослідження, злочинців для перевезення предметів спекуляції використовують залізничний транспорт, головним чином, в нічний час, коли на станціях (вокзалах), платформах (перонах) працівників міліції, представників громадськості і інших осіб, які можуть запідозрити в занятті спекуляцією, значно менше, ніж вдень.

Залізничні станції (вокзали), на яких скупчується велика кількість транзитних пасажирів, нерідко стають для спекулянтів зручними місцями для укладення злочинних угод. Тут вони підшукують покупців І продають їм предмети спекуляції, а також використовують автоматичні камери зберігання для тимчасового схову предметів спекуляції.

Транспорт є динамічною галуззю господарства. Тут цілодобово відбувається рух великої кількості пасажирів. В цих умовах важливе значення має своєчасне виявлення в пасажирському потоці осіб, які становлять оперативний інтерес для органів внутрішніх справ. Робота ця складна і специфічна, тому що немає постійного населення, контакти між людьми мають, як правило, короткочасний, випадковий характер, а правопорушники, маскуючись під пасажирів, здійснюють протиправні дії далеко від місця свого проживання. Це мас істотне значення для організації роботи органів внутрішніх справ на транспорті, вибору тактичних прийомів і методів здійснення профілактичних заходів.

Характер режиму функціонування транспорту обумовлює необхідність організації патрульно-постової служби на основі ретельного вивчення місць найбільш вірогідної появи осіб, які становлять оперативний інтерес, а також з урахуванням напруженості роботи вокзалів, портів, аеропортів; комплексного використання сил і засобів в процесі охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю, своєчасного маневрування ними з урахуванням режиму роботи транспорту; підвищення ефективності розшукової роботи; організації тісної взаємодії транспортних і територіальних органів внутрішніх справ.

Концентрація на транспорті великих людських потоків суттєво впливає на забезпечення охорони правопорядку органами внутрішніх справ. Особливо висока інтенсивність пасажирських потоків на станціях, вокзалах, в портах і аеропортах спостерігається в період літніх відпусток, студентських канікул. Велике скупчення пасажирів на об'єктах транспорту відбувається також при відміні рейсів пасажирських літаків з технічних причин, у зв'язку з погіршенням метеоумов, при перервах під час руху поїздів, в період проведення громадсько-політичних, культурно-масових, спортивних та інших заходів. Безперервні потоки пасажирів, велике скупчення людських мас в окремі періоди створюють певні труднощі в організації охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю.

По-перше, в умовах скупчення пасажирів на вокзалах, станціях, в аеропортах і аеровокзалах є можливість тимчасового укриття на цих об'єктах осіб, які готуються здійснити злочин, бродяг, осіб, яких розшукують, або які маскуються під пасажирів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості забезпечення охорони правопорядку органами внутрішніх справ на транспорті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок