Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Принцип пріоритету права людини на життя і здоров'я перед правом на охорону власності

Принцип пріоритету права людини на життя і здоров'я перед правом на охорону власності

Назва:
Принцип пріоритету права людини на життя і здоров'я перед правом на охорону власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,57 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
В юридичній літературі проблема принципів діяльності суб'єктів владних повноважень у сфері охорони власників майна не достатньо опрацьована. Над цією темою працювали відомі вчені В. Б. Авер'янов, А. В. Венедіктов, В. Д. Рєзвих, З. М. Рах-лін, І. П. Голосніченко та деякі інші. Одні досліджували цю проблему на старих ідеологічних засадах і вивели принципи адміністративно-правової охорони власності, а не суб'єктів права власності, інші, в умовах сучасності, аналізували принципи адміністративного права загалом. Праць, які б цілеспрямовано висвітлювати цю проблему, в Україні не опубліковано.

Метою пропонованої статті є обґрунтування принципу приоритету права людини на життя і здоров'я перед правом на охорону власності як першого спеціального принципу охорони суб'єктами владних повноважень власників майна.

Перед початком дослідження необхідно врахувати засадничі положення реформування адміністративного права. У вітчизняній адміністративній юриспруденції найбільш влучно ці положення у сфері формування принципів адміністративного права розкриті В. Б. Авер'яновим. Основне, на що звертає свою увагу вчений, — сучасне вітчизняне адміністративне право ще докорінно відрізняється від адміністративного права європейських країн за «духом», ідеологією. У країнах Європи воно орієнтоване на забезпечення прав та інтересів людини, їх ефективний захист, а у нас — на задоволення потреб держави, державного управління (фактично державного апарату). На противагу цьому він пропонує основою адміністративно-правової доктрини адміністративного права зробити «людиноцентриську» ідеологію, згідно з якою держава має дбати про інтереси громади, тобто діяти на «благо людини», за допомогою всебічного забезпечення пріоритету її прав, свобод й інтересів у сфері діяльності публічної адміністрації — органів виконавчої влади та місцевого самоврядування [1, c. 57].

У дослідженні принципів діяльності суб'єктів владних повноважень у сфері охорони власників майна запропонуємо гіпотезу, що першим основним принципом інституту адміністративно-правової охорони суб'єктів права власності є принцип пріоритету права людини на життя і здоров'я перед правом на охорону власності.

Він логічно випливає зі сформованого нами в попередніх працях принципу адміністративного права — забезпечення прав і свобод людини, але потребує диференціації, оскільки права людини — це великий перелік прав, які інколи конкурують між собою.

У сучасній теорії філософії права є незаперечним, що першим правом людини є право на життя та здоров'я, а всі інші правові цінності в умовах конкуренції прав людини в цьому випадку вторинні [2, c. 257]. Таке філософське розуміння виражене в Конвенції про захист прав людини і в засадничих свободах, де сказано, що право кожного на життя охороняє закон. Нікого не можна зумисно позбавити життя по-іншому, ніж як виконання вироку суду, винесеного після визнання провини у вчиненні злочину, за який законом передбачено таке покарання. У ст. 2 Конвенції визначено виняткові випадки, коли позбавлення життя не розглядається як порушення, тобто якщо воно є наслідком вимушеної необхідності застосувати силу: a) для захисту будь-якої особи від незаконного насильства; b) для здійснення законного арешту або для запобігання втечі особи, яку законно тримають під вартою; c) у разі вчинення правомірних дій для придушення заворушення або повстання [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Принцип пріоритету права людини на життя і здоров'я перед правом на охорону власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок